Przetarg na działkę: Jelenia Góra, Sobieszów, Gabrieli Zapolskiej
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
490 000 zł
234 zł/m²
2 095 m²
Organizator
przetargu:
Urząd Miasta Jelenia Góra
Pozostałe przetargi tego organizatora
Urząd Miasta Jelenia Góra
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-04-01
PREZYDENT MIASTA JELENIEJ GÓRY
OGŁASZA PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY
na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej
w Jeleniej Górze, który odbędzie się dnia 1 kwietnia 2026 roku o godz. 10:00
w siedzibie Urzędu Miasta Jelenia Góra przy ul. Sudeckiej nr 29 – I piętro, sala nr 13.
I PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY
Nieruchomość położona przy ul. Gabrieli Zapolskiej stanowiąca niezabudowaną działkę gruntu numer
116/4 o powierzchni 0,2095 ha, obręb 0013, Sobieszów II, AM 9, dla której Sąd Rejonowy w Jeleniej
Górze VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą numer JG1J/00077712/2.
Cena wywoławcza nieruchomości netto: 490.000,00 zł
Wadium: 49.000,00 zł
Sprzedaż prawa własności działki numer 116/4 podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w stawce 23% na podstawie ustawy z dnia
11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług. Podatek VAT doliczony zostanie do ceny ustalonej w przetargu.
Opis i obciążenia: Działka numer 116/4 położona jest w kwartale ulic: Cieplickiej, Władysława Reymonta
i Gabrieli Zapolskiej; ma reguralny kształt i stanowi uporządkowany teren zielony, porośnięty drzewami.
W obszarze działki rosną drzewa należące do gatunków: lipa drobnolistna, brzoza brodawkowata, świerk
kłujący, modrzew europejski, wierzba krucha i sumak octowiec oraz krzewy z gatunku forsycje. Stan
fitosanitarny drzew i krzewów jest dobry. W opinii Wydziału Ochrony Środowiska tut. Urzędu drzewa