Licytacja komornicza obiektu / lokalu: Częstochowa, Przestrzenna

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

575 017,50 zł

226 zł/m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-05-12

***************

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie Agnieszka Piskuła

Kancelaria Komornicza nr XVI w Częstochowie

ul. Okólna ***

42-218 Częstochowa

Sygnatura: Km 340/25

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie Agnieszka Piskuła Kancelaria Komornicza nr XVI w Częstochowie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 12.05.2026 r. o godz. 12:15 w Sądzie Rejonowym w Częstochowie, pod adresem ul. Dąbrowskiego **/***, 42-202 CZĘSTOCHOWA, poczta CZĘSTOCHOWA, numer sali 22, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

***************

nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem komercyjnym, opisana jako działka ewiden. nr *** o pow. 0,2543 ha

Adres nieruchomości
Przestrzenna ***, 42-280 Częstochowa, poczta Częstochowa

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Inne tereny zabudowane

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja

- księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Częstochowie IX Wydział Ksiąg Wieczystych

Dłużnicy
***************, ***************

Cena wywołania
575 017,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
5 751,00 zł

Suma oszacowania
766 690,00 zł

Wysokość rękojmi
76 669,00 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: INGBSK O. w Częstochowie ul.Al.NMP 34 i 36/38 22 1050 1142 1000 0023 5516 1460 Rękojmię należy złożyć w terminie do 11.05.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 12:00. Miejsce oględzin: pod adresem Przestrzenna ***, 42-280 Częstochowa, poczta Częstochowa.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.