Przetarg na obiekt / lokal: Czeladź, Sportowa


ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

2 300 000 zł

2 201 zł/m²
1 045 m²
Organizator przetargu:
Urząd Miasta Czeladź
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-07-21

BK-GN.6840.64.2025

WYCIĄG Z OGŁOSZENIA O PRZETARGU

Działając na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami

Burmistrz Miasta Czeladź ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Czeladź

1. Do sprzedaży przeznacza się zabudowaną nieruchomość gruntową, położoną w Czeladzi przy ulicy Sportowej 7, oznaczoną numerami działek 6688, 6689, 6471/1 i 6472/1 obręb Czeladź (dawny nr odpowiednio 33, 34, 2/7 i 2/9 arkusz mapy 31) o łącznej powierzchni 0,2714 ha, zapisaną w księdze wieczystej numer KA1B/00003678/7. Symbol użytku z ewidencji gruntów Bz i Bi.

Przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: brak obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Nieruchomość znajduje się w trwałym zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czeladzi. Do zawarcia aktu notarialnego sprzedaży nieruchomości przez gminę wydana zostanie decyzja o wygaśnięciu trwałego zarządu w odniesieniu do zbywanych działek gruntu.

Działy III – Prawa, roszczenia i ograniczenia oraz dział IV – Hipoteki – nie wykazują wpisów.           Nieruchomość będąca przedmiotem zbycia nie jest obciążona ograniczonymi prawami rzeczowymi, prawami zobowiązaniowymi i nie ma przeszkód prawnych w rozporządzaniu nią.

2. Nieruchomość została przeznaczona do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.

3. Cena wywoławcza została określona w wysokości: 2.300.000,00 złotych (słownie złotych: dwa miliony trzysta tysięcy 00/100).

Nieruchomość podlega zwolnieniu z podatku VAT na podstawie art. 43 ust.1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz. U. z 2025 r. poz. 775 ze zm).

4. Kwota wadium ustalona została w wysokości 450.000,00 złotych (słownie złotych: czterysta pięćdziesiąt tysięcy 00/100), płatna do dnia  10 lipca 2026 r.

     Postąpienie nie może  wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.

5. Termin i miejsce przetargu: Urząd Miasta Czeladź, ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź, sala konferencyjna I piętro w dniu 21 lipca 2026 r. o godzinie 1000

6.  Miejsce wywieszenia i publikacji ogłoszenia o przetargu:

Ogłoszenie o przetargu zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Czeladź pod adresem www.bip.czeladz.pl oraz wywieszone zostało na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Czeladź, ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź na II piętrze.

7. Informacje dodatkowe dotyczące przetargu można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Czeladź pokój 414 na II p. lub pod numerem telefonu 32 76 37 980.
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PLUS przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar


Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz 5038 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.


Przetarg to doskonała okazja do nabycia obiektu / lokalu poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem.