Przetarg na obiekt / lokal: Siedlce, Świętojańska

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

4 300 000 zł

5 055 zł/m²
851 m²
Organizator przetargu:
Urząd Miasta Siedlce
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-04-09

PREZYDENT MIASTA SIEDLCE
ogłasza

II przetarg nieograniczony (licytację)
nieruchomości miejskiej, położonej w Siedlcach przy ulicy Świętojańskiej 4, oznaczonej w
ewidencji gruntów jako działka nr 27/3, obręb nr 48, o pow. 0,2048 ha, ujawnionej w księdze
wieczystej numer SI1S/00115618/4.

- cena wywoławcza za nieruchomość 4 300 000,00 zł
- wadium 430 000,00 zł
- minimalne postąpienie 43 000,00 zł

Przetarg odbędzie się w siedzibie Urzędu Miasta Siedlce, Skwer Niepodległości 2 w sali
nr 144, w dniu 9 kwietnia 2026 r. o godz. 9:00.
Nieruchomość położona jest na terenie, dla którego obowiązuje Miejscowy plan
zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Wojska Polskiego, zatwierdzony Uchwałą
Nr XI/227/2011 Rady Miasta Siedlce z dnia 31 sierpnia 2011 r., (Dz. Urz. Woj. Maz. Nr 182
poz. 5602), zgodnie z którym przedmiotowa nieruchomość położona jest w obszarze
oznaczonym jako 9U - teren usług.
Nieruchomość zabudowana jest dwukondygnacyjnym budynkiem o funkcji biurowej o
powierzchni użytkowej 850,71 m2. Budynek wyposażony jest w instalację
elektroenergetyczną, wodociągową, gazową, ciepłowniczą, kanalizację sanitarną i deszczową.
Budynek ten ujęty jest w Gminnej Ewidencji Zabytków miasta Siedlce, przyjętej
Zarządzeniem nr 11/2025 Prezydenta Miasta Siedlce z dnia 16 stycznia 2025 r., pod nr
ewidencyjnym 106/1786.
Dla nieruchomości została ustanowiona służebność przejazdu i przechodu pasem gruntu