Przetarg na obiekt / lokal: międzyrzecki, gm. Przytoczna, Wierzbno
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
241 695 zł
39,40 zł/m²
6 135 m²
Organizator
przetargu:
Urząd Skarbowy w Międzyrzeczu
Pozostałe przetargi tego organizatora
Urząd Skarbowy w Międzyrzeczu
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-03-26
OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Szanowni Państwo,
informuję o sprzedaży w drodze pierwszej licytacji publicznej prawa użytkowania wieczystego
nieruchomości położonej w Wierzbnie, stanowiącej działkę gruntu o numerze ewidencyjnym
***/3, wraz z prawem własności budynków niemieszkalnych posadowionych na tej działce
stanowiących odrębną nieruchomość. Dla ww. nieruchomości Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu
V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr *******************.
Objęty granicami działki grunt jest własnością Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie
Wielkopolskim.
Użytkownikiem wieczystym działki określonym do 11 marca 2090 r. oraz właścicielami
posadowionych na działce budynków są**************
Działka ***/3 o powierzchni 0,6135 hektara, według ewidencji gruntów i budynków oznaczona
jest jako inne tereny zabudowane. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania
przestrzennego teren, na którym znajduje się działka oznaczony jest symbolem UR, PX – usługi
rzemieślnicze i drobnej wytwórczości z uciążliwością ograniczoną do własnej działki.
Posadowione na działce niemieszkalne jednokondygnacyjne budynki nie posiadają
podpiwniczenia. Zostały wzniesione w latach 60/70-ch XX wieku.
W elementach budowy występują niewielkie uszkodzenia i ubytki nie zagrażające bezpieczeństwu.
Na działce znajduje się także silos na kiszonkę z prefabrykowanych betonowych ścian,
bez zadaszenia.
Termin
26 marca 2026 roku, godzina 9:00
Miejsce
Urząd Skarbowy w Międzyrzeczu przy ul. Rynek 12, pokój nr 7
Wartość szacunkowa nieruchomości – kwota netto
262 000,00 zł
Wartość szacunkowa nieruchomości – kwota brutto
322 260,00 zł
Cena wywoławcza
241 695,00 zł
Wadium
32 226,00 zł
Warunkiem przystąpienia do licytacji nieruchomości jest wpłata wadium.
Wadium proszę wpłacić na rachunek bankowy organu egzekucyjnego
numer 1 5 1 0 1 0 1 7 0 4 0 0 4 5 9 0 1 3 9 1 2 0 0 0 0 0.
W opisie przelewu należy umieścić treść: wadium do *******************.
Wadium uznam za złożone, jeżeli jego wpłata zostanie uznana na rachunku bankowym organu
egzekucyjnego najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, w którym ma odbyć się licytacja
publiczna.
Zatrzymam wadium złożone przez licytanta, któremu udzielę przybicia.
Pozostałym licytantom zwrócę wadium nie później, niż w terminie 7 dni roboczych od dnia licytacji.
Termin i miejsce oglądania nieruchomości
Nieruchomość można oglądać 18 i 19 marca 2026 roku, w godzinach od 10:00 do 13:00,
po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym: tel. 6 6 0 5 5 7 4 8 7.
Akta postępowania egzekucyjnego można przeglądać 18 i 19 marca 2026 roku, w godzinach
od 8:00 do 13:00, w Urzędzie Skarbowym w Międzyrzeczu przy ul. Rynek 12, pokój 7,
Pozostałe informacje
Sprzedaż nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według stawki
23%.
Sprzedaż nie jest opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Pełnomocnictwo do udziału w licytacji musi być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo
lub notarialnie poświadczonym.
W licytacji nie mogą uczestniczyć osoby wymienione w art. 111d § 1 ustawy o postępowaniu
egzekucyjnym w administracji.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do przeprowadzenia licytacji.