Licytacja komornicza mieszkania: Świnoujście, Grunwaldzka
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
288 750 zł
5 865 zł/m²
49 m²
2 pokoje
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-04-30
LOKAL MIESZKALNY
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Świnoujściu Piotr Żygadło
Kancelaria Komornicza nr IV w Świnoujściu
Wojska Polskiego */**/**
72-600 Świnoujście
Sygnatury: Kmp 11/20, Km 343/25, Km 189/23, Km 648/23
## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świnoujściu Piotr Żygadło Kancelaria Komornicza nr IV w Świnoujściu podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 30.04.2026 r. o godz. 10:00 w Sądzie Rejonowym w Świnoujściu, pod adresem ul. Paderewskiego *, 72-600 ŚWINOUJŚCIE, poczta ŚWINOUJŚCIE, numer sali 6, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
LOKAL MIESZKALNY
lokal mieszkalny
**Adres nieruchomości**
Grunwaldzka */**, 72-600 Świnoujście, poczta Świnoujście
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Tereny mieszkaniowe
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Świnoujściu V Wydział Ksiąg Wieczystych
**Dłużnik**
******** ********
**Cena wywołania**
288 750,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
2 888,00 zł
**Suma oszacowania**
385 000,00 zł
**Wysokość rękojmi**
38 500,00 zł
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PEKAO I O. w Świnoujściu 49 1240 3914 1111 0010 5196 8787. Rękojmię należy złożyć w terminie do 29.04.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 08:00 do 16:00. Miejsce oględzin: pod adresem Grunwaldzka */**, 72-600 Świnoujście, poczta Świnoujście.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.