Przetarg na mieszkanie: Czerwieńsk, Graniczna
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
150 000 zł
2 924 zł/m²
51 m²
2 pokoje
Organizator
przetargu:
Urząd Gminy i Miasta w Czerwieńsku
Pozostałe przetargi tego organizatora
Urząd Gminy i Miasta w Czerwieńsku
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-03-19
Burmistrz Czerwieńska
podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o VII przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości lokalowej stanowiącеj
własność Gminy Czerwieńsk
Księga wieczysta dla
gruntu
ZG1E/00099686/9
Księga wieczysta dla
lokalu
ZG1E/00078202/9
Położenie nieruchomości
Obręb Czerwieńsk
ul. Graniczna 6
Przeznaczenie nieruchomości i sposób jej zagospodarowania
- zbycie na własność lokalu mieszkalnego numer 4
usytuowanego na I piętrze o powierzchni użytkowej
63,60 m² wraz z przynależną piwnicą, z lokalem związany
jest udział wynoszący 44/1000 części
w nieruchomości wspólnej, który stanowi grunt oraz części
budynku i urządzenia które nie służą wyłącznie do użytku
właściciela lokalu,
- za udział w gruncie naliczana jest opłata
przekształceniowa w wysokości 1% wartości udziału
w gruncie,
- powierzchnia lokalu mieszkalnego wynosi 51,30 m²,
rozkład: dwa pokoje, kuchnia, przedpokój, łazienka,
- do lokalu mieszkalnego przynależy piwnica o pow.
12,30 m²,
w ewidencji gruntów działka nr 611 sklasyfikowana jest
jako użytek B- tereny mieszkaniowe, RVI - grunty orne,
- opłata przekształceniowa wnoszona jest do 31 marca
każdego roku zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2018 г.,
o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntu
zabudowanego na cele mieszkaniowe w prawo własności
tych gruntów,
cena - 150.000,00 zł
wadium – 15.000,00 zł
Przetarg odbędzie się w dniu 19.03.2026 r., w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta w Czerwieńsku ul. Rynek 25. Warunkiem przystąpienia do przetargu
jest wpłacenie wadium w pieniądzu z określeniem adresu nieruchomości, której wpłata dotyczy najpóźniej do dnia 16.03.2026 r., na konto Gminy
Czerwieńsk 74 1020 5402 0000 0602 0027 8861. Uwaga ! data dokonania wpłaty wadium jest datą uznania rachunku bankowego Gminy. Wadium
powinno być wniesione z takim wyprzedzeniem, aby środki pieniężne znalazły się na koncie Gminy najpóźniej w dniu 16.03.2026 r., pod rygorem
uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony. Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygra przetarg zalicza się na poczet ceny nabycia
nieruchomości.
Kod publikacji Adradar: AWK16 852 642
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla
użytkowników
PLUS
przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.