Przetarg na mieszkanie: Gliwice, IGNACEGO DASZYŃSKIEGO

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

267 600 zł

5 187 zł/m²
52 m² 3 pokoje
Organizator przetargu:
Urząd Miasta Gliwice
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-03-30

Prezydent Miasta Gliwice
ogłasza
30 marca 2026 r. w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej przy pl. Inwalidów Wojennych 3 (II piętro, pokój nr 4) odbędą się przetargi na sprzedaż niżej wymienionych nieruchomości:

-------------------------

o godz. 11.00 rozpocznie się I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 10 usytuowanego w budynku przy ul. IGNACEGO DASZYŃSKIEGO 65

* FORMA ZBYCIA: sprzedaż lokalu wraz ze sprzedażą ułamkowej części działki
* POWIERZCHNIA LOKALU: 51,59 m²
* POWIERZCHNIA POMIESZCZENIA PRZYNALEŻNEGO – piwnica: 7,38 m2
* SKŁAD LOKALU: 3 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój
* KONDYGNACJA: III piętro (poddasze)
* STAN TECHNICZNY LOKALU: lokal do generalnego remontu
* UDZIAŁ W NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWEJ ORAZ CZĘŚCIACH WSPÓLNYCH NIERUCHOMOŚCI: 60/1000
* NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA: Daszyńskiego 65, 67, działki nr 639, 660 o łącznej powierzchni 1607 m², obręb Nowe Miasto, KW GL1G/00038884/2
* OBCIĄŻENIA: nieruchomość jest wolna od obciążeń

* Dla części budynku zostało sporządzone świadectwo charakterystyki energetycznej. Wskaźniki rocznego zapotrzebowania wynoszą:

* na energię użytkową: EU = 127,63 kWh
* na energię końcową: EK = 189,58 kWh
* na nieodnawialną energię pierwotną: EP = 258,16 kWh

* W NIERUCHOMOŚCI FUNKCJONUJE WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA
* Termin udostępnienia lokalu został wyznaczony na 18 marca 2026 r. W celu ustalenia dokładnej godziny oględzin – prosimy kontaktować się do 16 marca 2026 r. z ROM 1, ul. Kłodnicka 5, telefon: 32/339-29-97.
* Przed przystąpieniem do przetargu uczestnik zobowiązany jest zapoznać się z przedmiotem przetargu oraz stanem faktycznym lokalu. Nabywca przejmuje lokal w stanie istniejącym.

CENA WYWOŁAWCZA NIERUCHOMOŚCI: 267 600,00 zł
Wadium: 13 400,00 zł
Minimalne postąpienie: 2680,00 zł

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest:

* wniesienie do 24 marca 2026 r. wadium na konto ZGM w MILLENNIUM BANK, 70 1160 2202 0000 0005 0719 0331 (decyduje data wpływu wadium na konto ZGM). Tytuł wpłaty: _,,Przetarg – adres licytowanego lokalu, imię, nazwisko oraz PESEL osoby lub nazwa oraz NIP firmy, na rzecz której nieruchomość będzie nabywana” _(sposób określenia oferenta w tytule przelewu wadium jest wiążący),
Kod publikacji Adradar: AWK16 884 235
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PLUS przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar

Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.

Przetarg to doskonała okazja do nabycia mieszkania poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem.