Licytacja komornicza mieszkania: Jastrzębie-Zdrój, Turystyczna

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

123 000 zł

3 565 zł/m²
35 m² 2 pokoje
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-05-08

SPÓŁDZIELCZE WŁASNOŚCIOWE PRAWO DO LOKALU

Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu Zdroju Karol Płaczek

Kancelaria Komornicza nr VI w Jastrzębiu-Zdroju

Warszawska *
44-335 Jastrzębie-Zdrój

Sygnatura: Km 1607/24

## OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu Zdroju Karol Płaczek Kancelaria Komornicza nr VI w Jastrzębiu-Zdroju podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 08.05.2026 r. o godzinie 11:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

## SPÓŁDZIELCZE WŁASNOŚCIOWE PRAWO DO LOKALU

Wyceniane prawo dotyczy lokalu o powierzchni użytkowej 34,50 m2. Lokal składa się z 2 pokojów (oryginalnie 1 pokoju, przedzielonego przez właściciela), łazienki, kuchni i przedpokoju. Lokal znajduje się na IX piętrze budynku, posiada balkon od strony zachodniej oraz dostęp do pomieszczenia dodatkowego - piwnicy. Brak założonej księgi wieczystej.

**Adres nieruchomości**
Turystyczna ***/*** , 44-335 Jastrzębie-Zdrój, poczta Jastrzębie-Zdrój

**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Tereny mieszkaniowe

**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ********, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju V Wydział Ksiąg Wieczystych

**Cena wywołania**
123 000,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

**Najniższe postąpienie**
1 230,00 zł

**Suma oszacowania**
164 000,00 zł

**Wysokość rękojmi**
16 400,00 zł

**Złożenie rękojmi do**
06.05.2026 r. 23:59

**Termin licytacji**
08.05.2026 r. 11:00 - 15.05.2026 r. 11:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: ING Bank Śląski SA 02 1050 1344 1000 0090 3202 5471 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 09:00 do 16:00. Miejsce oględzin: pod adresem Turystyczna ***/*** /44-335, 44-335 Jastrzębie-Zdrój, poczta Jastrzębie-Zdrój.

W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl oraz przystąpienie do przetargu na 2 dni robocze przed rozpoczęciem.

Rękojmię należy złożyć najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.