Licytacja komornicza mieszkania: poznański, gm. Czerwonak, Koziegłowy, os. Leśne
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
246 525 zł
7 272 zł/m²
34 m²
2 pokoje
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-04-23
SPÓŁDZIELCZEGO WŁASNOŚCIOWEGO PRAWA DO LOKALU MIESZKALNEGO POŁOŻONEGO: 62-028 KOZIEGŁOWY, OS. LEŚNE ***/***, DLA KTÓREGO SĄD REJONOWY POZNAŃ-STARE MIASTO W POZNANIU V WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH PROWADZI KSIĘGĘ WIECZYSTĄ O NUMERZE KW ***************
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu Paweł Tomczak
Kancelaria Komornicza nr XVII w Poznaniu
Zagórze ***/***
61-112 Poznań
Sygnatura: Km 144/25
OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu Paweł Tomczak Kancelaria Komornicza nr XVII w Poznaniu podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 23.04.2026 r. o godzinie 12:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny nr *** położony w Koziegłowach, gmina Czerwonak, na osiedlu Leśnym *** o powierzchni użytkowej wynoszącej 33,90m2. Jest to lokal położony na parterze budynku. W pierwotnym układzie składał się z pokoju, kuchni, przedpokoju oraz łazienki z WC. W wyniku przeprowadzonych prac adaptacyjnych układ funkcjonalny uległ zmianie – wydzielono pokój z aneksem kuchennym (17,80m2), pokój (8,25m2), garderobę (3,95m2) oraz łazienkę (3,90m2). Mieszkanie posiada układ przejściowy – wejście zarówno do pokoju, jak i do garderoby prowadzi z pomieszczenia pełniącego funkcję pokoju z aneksem kuchennym. Z pokoju dziennego wyjście na balkon. Kuchnia jasna. Lokal wyposażony w następujące instalacje: wodna, kanalizacyjna, elektryczna, teleinformatyczna, wentylacji grawitacyjnej , domofonowa, c.o. zdalaczynne. Właściciel lokalu w wyłączny sposób korzysta z pomieszczenia piwnicy. Piwnica posiada powierzchnię 2,20 m2 i nie stanowi pomieszczenia przynależnego.
Adres nieruchomości
os. Leśne ***/***, 62-028 Koziegłowy, poczta Koziegłowy
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Tereny mieszkaniowe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
* rejestr spółdzielni o numerze 14214, Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego w Koziegłowach
* księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu V Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
246 525,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
2 466,00 zł
Suma oszacowania
328 700,00 zł
Wysokość rękojmi
32 870,00 zł
Złożenie rękojmi do
21.04.2026 r. 23:59
Termin licytacji
23.04.2026 r. 12:00 - 30.04.2026 r. 12:00
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: BNP Paribas Bank Polska S.A. 18 16001462 1862 7173 4000 0005 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.
Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przed licytacją w dniu 16 kwietnia 2026 r. w godz. 09:30-10:00. Miejsce oględzin pod adresem: os. Leśne ***/***, 62-028 Koziegłowy, poczta Koziegłowy.
W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.
Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl oraz przystąpienie do przetargu na 2 dni robocze przed rozpoczęciem.
Rękojmię należy złożyć najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.