Przetarg na mieszkanie: Racibórz, Waryńskiego

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

122 000 zł

4 894 zł/m²
25 m² 1 pokój
Organizator przetargu:
Urząd Miasta Racibórz
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-03-25

PREZYDENT MIASTA RACIBÓRZ
działając na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r.
o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1145 z późn.zm.)
ogłasza pierwszy, publiczny, przetarg ustny, nieograniczony na sprzedaż
lokalu mieszkalnego położonego w Raciborzu przy ul. Waryńskiego nr 12/7
1. Lokalizacja: 47-400 Racibórz, ul. Waryńskiego nr 12/7
2. Oznaczenie nieruchomości wg danych z ewidencji gruntów:
nieruchomość zabudowana budynkiem wielomieszkaniowym, stanowiąca działki gruntu oznaczone: nr 2939/208
i nr 3195/208 k.m. 4 Racibórz o powierzchni 0,0631 ha, uregulowana w księdze wieczystej numer
GL1R/00022619/9 Sądu Rejonowego w Raciborzu.
3. Opis nieruchomości:
3.1.Lokal mieszkalny nr 7, usytuowany na trzeciej kondygnacji (II piętrze ) budynku wielomieszkaniowego,
położonego w Raciborzu przy ul. Waryńskiego nr 12; składa się z jednego pokoju, kuchni i łazienki
o powierzchni użytkowej 24,93 m2
.
Lokal wyposażony jest w instalacje: elektryczną ( do wymiany), wodno-kanalizacyjną, gazową, ogrzewanie piecowe.
Lokal wymaga remontu generalnego. Budynek w którym lokal się znajduje figuruje w gminnej ewidencji zabytków.
3.2. Z własnością lokalu związany będzie udział wynoszący 416/10000 części w częściach wspólnych budynku
i innych urządzeniach, które nie służą do wyłącznego użytku właścicieli poszczególnych lokali znajdujących się
w budynku oraz taki sam udział w prawie własności działki opisanej szczegółowo w pkt.2.
4. Obciążenia nieruchomości:
na nieruchomości ustanowiona jest służebność drogi, szczegółowo opisana w dziale III księgi wieczystej
GL1R/00022619/9, poza tym wolna jest od praw i roszczeń wobec osób trzecich nieujawnionych w księdze
wieczystej a także jakichkolwiek zobowiązań.
5. Przeznaczenie nieruchomości i sposób jej zagospodarowania:
5.1.Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, obejmującego obszar w jednostce
strukturalnej Śródmieście w Raciborzu, zatwierdzonego Uchwałą Nr XLIII/651/2006 Rady Miasta Racibórz z dnia
24 maja 2006 r. (Dz. Urz. Woj. Śl. z 28 sierpnia 2006 r. Nr 103, poz. 2898), nieruchomość zlokalizowana jest na
terenie oznaczonym symbolem H57MW- tereny zabudowy mieszkaniowej, wielorodzinnej .
5.2. Ustalenia ogólne i szczegółowe, zawarte są w tekście uchwały Rady Miasta Racibórz w sprawie miejscowego
planu zagospodarowania przestrzennego .
6. Cena wywoławcza nieruchomości:
122 000,00 zł, z czego 5,2 % stanowi cena składnika gruntowego.