Licytacja komornicza mieszkania: Rybnik, Sosnowa

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

468 732,75 zł

5 197 zł/m²
90 m² 4 pokoje
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-04-17

LOKAL STANOWIĄCY ODRĘBNĄ NIERUCHOMOŚĆ

Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Rybniku Adam Jakubczyk
Kancelaria Komornicza nr III w Rybniku
Miejska ***/***
44-200 Rybnik

Sygnatura: Km 3813/17

## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Rybniku Adam Jakubczyk Kancelaria Komornicza nr III w Rybniku podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 17.04.2026 r. o godz. 09:00 w Sądzie Rejonowym w Rybniku, pod adresem pl. Kopernika 2, 44-200 RYBNIK, poczta RYBNIK, numer sali 33, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

LOKAL STANOWIĄCY ODRĘBNĄ NIERUCHOMOŚĆ

Lokal mieszkalny numer ** stanowiący odrębną nieruchomość usytuowany jest w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ulicy Sosnowej ** w Rybniku, obręb ewidencyjny Ligota, województwo śląskie. Nieruchomość lokalowa mieszkalna objęta jest Księgą Wieczystą Nr ***************. Przedmiotowy lokal mieszkalny znajduje się na II piętrze (3 kondygnacji) i składa się z: 4 pokoi, kuchni, łazienki z wc oraz komunikacji o powierzchni użytkowej 88,10 m2 i schowka zlokalizowanego na parterze o powierzchni użytkowej 2,10 m2, czyli łączna powierzchnia użytkowa lokalu wraz z powierzchnią pomieszczeń przynależnych wynosi 90,20 m2. Standard wykończenia pomieszczeń oceniono jako średni. Budynek mieszkalny wielorodzinny, w którym znajduje się w/w lokal, oddany został do użytkowania w 2007 r. posiada 3 kondygnacje nadziemne (parter, piętro oraz poddasze użytkowe).

**Adres nieruchomości**
Sosnowa **/**, 44-203 Rybnik, poczta M. Rybnik

**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej

**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Rybniku VII Wydział Ksiąg Wieczystych

**Dłużnik**
**************

**Cena wywołania**
468 732,75 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

**Najniższe postąpienie**
4 688,00 zł

**Suma oszacowania**
624 977,00 zł

**Wysokość rękojmi**
62 497,70 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: ING Bank Śląski S.A. 90 1050 1344 1000 0092 2279 5727. Rękojmię należy złożyć w terminie do 16.04.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 09:00 do 15:00. Miejsce oględzin: w kancelarii komorniczej pod adresem Miejska ***/***, 44-200 Rybnik, poczta Rybnik.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.