Przetargi i licytacje: grunty śląskie

Lokalizacja

Organizator przetargu

Typ nieruchomości

Przetarg na działkę

Gliwice, Nad Torami

...rozpocznie się I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż prawa własności kompleksu nieruchomości, będącego własnością Miasta Gliwice, obejmującego niezabudowane działki: nr 687, obręb Kłodnica, poł. przy ul. Nad Torami w Gliwicach, o pow. 0,1330 ha (identyfikator:246601_1.0024.687) oraz nr 689, obręb Kłodnica, poł. na płd. od ul. Dworskiej w Gliwicach, o pow. 0,0746 ha (identyfikator:246601_1.0024.689).

Cena wywoławcza nieruchomości: 766 300,00 zł
Wadium: 76 630,00 zł
Minimalne postąpieni...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

766 300 zł

369 zł/m²

2 076 m²

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Gliwice
Przetarg na działkę

Gliwice, Nad Torami

Cena wywoławcza:

766 300 zł

369 zł/m²

2 076 m²

Cena wywoławcza nieruchomości: 766 300,00 zł
Wadium: 76 630,00 zł
Minimalne postąpieni...
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Gliwice
Przetarg na działkę

bielski, gm. Porąbka, Porąbka

...odbędzie się W DNIU 12 LISTOPADA 2025 R.

O GODZ. 10:00 W SALI NR 1.06 (SALA OBRAD, I PIĘTRO) W URZĘDZIE GMINY W PORĄBCE

UL. KRAKOWSKA 3, 43-353 PORĄBKA

Wójt Gminy Porąbka

Paweł Zemanek

Porąbka, dnia 03.10.2025 r.

Udział w postępowaniu przetargowym wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych oferentów na zasadach określonych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobow...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

200 000 zł

62,50 zł/m²

3 200 m²

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Gminy Porąbka
Przetarg na działkę

bielski, gm. Porąbka, Porąbka

Cena wywoławcza:

200 000 zł

62,50 zł/m²

3 200 m²

...odbędzie się W DNIU 12 LISTOPADA 2025 R.

UL. KRAKOWSKA 3, 43-353 PORĄBKA

Wójt Gminy Porąbka

Paweł Zemanek

Porąbka, dnia 03.10.2025 r.

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Gminy Porąbka
Przetarg na działkę

Zawiercie, Mrzygłodzka

...odbędzie się dnia 12.11.2025 r. o godzinie 10:00 w Urzędzie Miejskim w Zawierciu, ul. Leśna 2, w sali narad (parter).
*** Wysokość wadium: 48.000,00 zł (słownie: czterdzieści osiem tysięcy złotych 00/100) w formie pieniężnej, wpływ najpóźniej w dniu 05.11.2025 r. przelewem na rachunek bankowy Gminy Zawiercie prowadzony przez Bank PKO BP nr: 06 1020 2313 0000 3702 1149 3261. Za datę wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy Gminy Zawiercie.
*** Miejsce wy...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

244 000 zł

221 zł/m²

1 106 m²

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Zawiercie
Przetarg na działkę

Zawiercie, Mrzygłodzka

Cena wywoławcza:

244 000 zł

221 zł/m²

1 106 m²

*** Miejsce wy...
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Zawiercie
Przetarg na działkę

Poręba

...odbędzie się dnia 12 listopada 2025r. o godzinie 10:30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie,
sala konferencyjna, ul. Mickiewicza 2, 42-480 Poręba.
8. Wadium:
Wadium ustala się na kwotę w wysokości 15 000,00 zł (piętnaście tysięcy złotych zero groszy), którą należy wpłacić do
dnia 05.11.2025r. w pieniądzu (PLN), na konto Urzędu Miasta Poręba prowadzone przez Śląski Bank Spółdzielczy SILESIA
w Katowicach, filia w Porębie o numerze: 45 8437 0002 0130 0910 7056 0003. Dowód wpłaty wadium winien w...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

150 000 zł

121 zł/m²

1 238 m²

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Miejski Poręba
Przetarg na działkę

Poręba

Cena wywoławcza:

150 000 zł

121 zł/m²

1 238 m²

sala konferencyjna, ul. Mickiewicza 2, 42-480 Poręba.
8. Wadium:
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Miejski Poręba
Przetarg na działkę

Poręba

...odbędzie się dnia 12 listopada 2025r. o godzinie 11:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie,
sala konferencyjna, ul. Mickiewicza 2, 42-480 Poręba.
8. Wadium:
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

150 000 zł

121 zł/m²

1 240 m²

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Miejski Poręba
Przetarg na działkę

Poręba

Cena wywoławcza:

150 000 zł

121 zł/m²

1 240 m²

sala konferencyjna, ul. Mickiewicza 2, 42-480 Poręba.
8. Wadium:
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Miejski Poręba
Przetarg na działkę

Poręba

...odbędzie się dnia 12 listopada 2025r. o godzinie 10:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie,
sala konferencyjna, ul. Mickiewicza 2, 42-480 Poręba.
8. Wadium:
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

150 000 zł

128 zł/m²

1 169 m²

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Miejski Poręba
Przetarg na działkę

Poręba

Cena wywoławcza:

150 000 zł

128 zł/m²

1 169 m²

sala konferencyjna, ul. Mickiewicza 2, 42-480 Poręba.
8. Wadium:
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Miejski Poręba
Przetarg na działkę

Imielin, Kolejowa

...odbędzie się w dniu 12 listopada 2025 r. o godz. 1000 w sali nr 11 Urzędu Miasta Imielin przy ul. Imielińskiej 81.

2. działka numer 4580/304 o pow. 3888 m2 położona przy ul. Rzemieślniczej:

*** księga wieczysta: KA1L/00021621/5,
*** ewidencja gruntów i budynków: jednostka rejestrowa 32109, symbol użytku Ba - 3888 m2,
*** cena wywoławcza: 351 000,00zł netto,
*** wysokość wadium: 35 100,00 zł,
*** sprzedaż nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według obowiązującej ...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

140 000 zł

155 zł/m²

902 m²

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Imielin
Przetarg na działkę

Imielin, Kolejowa

Cena wywoławcza:

140 000 zł

155 zł/m²

902 m²

*** księga wieczysta: KA1L/00021621/5,
*** cena wywoławcza: 351 000,00zł netto,
*** wysokość wadium: 35 100,00 zł,
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Imielin
Przetarg na działkę

raciborski, gm. Rudnik, Łubowice

...odbędzie się dnia 12 listopada 2025r. o godz. 12:00 w Urzędzie Gminy Rudnik, 47-411 Rudnik,
ul. Kozielska 1 na sali narad, I piętro....
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

30 000 zł

53,38 zł/m²

562 m²

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Gminy Rudnik, pow. raciborski, woj. śląskie
Przetarg na działkę

raciborski, gm. Rudnik, Łubowice

Cena wywoławcza:

30 000 zł

53,38 zł/m²

562 m²

ul. Kozielska 1 na sali narad, I piętro....
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Urząd Gminy Rudnik, pow. raciborski, woj. śląskie
Przetarg na działkę

Łaziska Górne

Oferta aktualna - możliwość umówienia bezpiecznej prezentacji. Zapraszamy!

OGŁOSZENIE

o przetargu publicznym nieograniczonym w formie ustnej licytacji na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej.

1. Sprzedawca:

Główny Instytut Górnictwa – Państwowy Instytut Badawczy, 40-166 Katowice, Pl. Gwarków 1.

2. Podstawa prawna:

1) art. 17 ustawy z dnia 30 kwietnia 2020 r. o Instytutach badawczych (t.j.: Dz. U. z 2020 r. poz. 498, dalej: ustawa oib),

2) art. 38 – 41 ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o z...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

181 323 zł

36,84 zł/m²

4 922 m²

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Główny Instytut Górnictwa w Katowicach
Przetarg na działkę

Łaziska Górne

Cena wywoławcza:

181 323 zł

36,84 zł/m²

4 922 m²

OGŁOSZENIE

1. Sprzedawca:

2. Podstawa prawna:

2) art. 38 – 41 ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o z...
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-12

Organizator przetargu:
Główny Instytut Górnictwa w Katowicach
Przetarg na działkę

Gliwice, Żerniki, Na Łuku

...rozpocznie się I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż prawa własności kompleksu nieruchomości, będącego własnością Miasta Gliwice, obejmującego niezabudowane działki: nr 559, obręb Żerniki Las, o pow. 0,1089 ha (identyfikator:246601_1.0062.559), nr 560, obręb Żerniki Las, o pow. 0,1211 ha (identyfikator:246601_1.0062.560) oraz nr 561, obręb Żerniki Las, o pow. 0,1211 ha (identyfikator:246601_1.0062.561), położone w rejonie ul. Na Łuku w Gliwicach.

Cena wywoławcza nieruchomości: 1 728 0...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

1 728 000 zł

492 zł/m²

3 511 m²

Termin: 2025-11-10

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Gliwice
Przetarg na działkę

Gliwice, Żerniki, Na Łuku

Cena wywoławcza:

1 728 000 zł

492 zł/m²

3 511 m²

Cena wywoławcza nieruchomości: 1 728 0...
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-10

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Gliwice
Przetarg na działkę

Czeladź, Mysłowicka

Burmistrz Miasta Czeladź ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości
stanowiącej przedmiot własności Gminy Czeladź
1. Do sprzedaży przeznacza się:
niezabudowaną nieruchomość gruntową, oznaczoną numerem działki 9312 obręb Czeladź (dawny numer
254 arkusz mapy 24), o powierzchni 0,6637 ha, położoną przy ulicy Mysłowickiej w Czeladzi, zapisaną w
księdze wieczystej KA1B/00058392/8. Symbol użytków z ewidencji gruntów: B i RIVa.
2. Opis nieruchomości:
Grunt o kształcie zwartym, re...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

1 600 000 zł

241 zł/m²

6 637 m²

Termin: 2025-11-10

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Czeladź
Przetarg na działkę

Czeladź, Mysłowicka

Cena wywoławcza:

1 600 000 zł

241 zł/m²

6 637 m²

stanowiącej przedmiot własności Gminy Czeladź
1. Do sprzedaży przeznacza się:
2. Opis nieruchomości:
Grunt o kształcie zwartym, re...
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-10

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Czeladź
Przetarg na działkę

Gliwice, Żerniki, Na Łuku

Cena wywoławcza nieruchomości: 1 728 0...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

1 728 000 zł

492 zł/m²

3 511 m²

Termin: 2025-11-10

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Gliwice
Przetarg na działkę

Gliwice, Żerniki, Na Łuku

Cena wywoławcza:

1 728 000 zł

492 zł/m²

3 511 m²

Cena wywoławcza nieruchomości: 1 728 0...
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-10

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Gliwice
Przetarg na działkę

raciborski, gm. Krzanowice, Bojanów

...odbędzie się dnia 10 listopada 2025 r. o godzinie 10:00 w sali narad Urzędu Miejskiego
w Krzanowicach.

Wadium.
Wadium należy wpłacić przelewem na konto bankowe Urzędu Miejskiego w Krzanowicach nr 14 8475 1029 2003
0000 0084 0007 Bank Spółdzielczy Oddział Krzanowice.
Wadium w wysokości: 5 230,00 zł winno zostać uznane na rachunku Gminy Krzanowice do dnia 03.11.2025r.
...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

52 300 zł

68,28 zł/m²

766 m²

Termin: 2025-11-10

Organizator przetargu:
Urząd Miejski w Krzanowicach
Przetarg na działkę

raciborski, gm. Krzanowice, Bojanów

Cena wywoławcza:

52 300 zł

68,28 zł/m²

766 m²

w Krzanowicach.

Wadium.
0000 0084 0007 Bank Spółdzielczy Oddział Krzanowice.
...
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-10

Organizator przetargu:
Urząd Miejski w Krzanowicach
Przetarg na działkę

Sosnowiec, K. K. Baczyńskiego

...odbędzie się w dniu 7.11.2025 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu, al. Zwycięstwa 20, w sali 307, II piętro.
*** _Wysokość wadium wynosi 200.000,00 zł_ (słownie: dwieście tysięcy złotych).
*** Ogłoszenie o przetargu zostało wywieszone na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Sosnowcu przy al. Zwycięstwa 20, a także opublikowane na stronie internetowej pod adresem: bip.um.sosnowiec.pl w zakładce Nieruchomości/Przetargi oraz na stronie www.sosnowiec.pl.
*** Szczegółowe informacje o ...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

2 003 000 zł

274 zł/m²

7 320 m²

Termin: 2025-11-07

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Sosnowiec
Przetarg na działkę

Sosnowiec, K. K. Baczyńskiego

Cena wywoławcza:

2 003 000 zł

274 zł/m²

7 320 m²

*** Szczegółowe informacje o ...
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-11-07

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Sosnowiec
Licytacja komornicza działki

kłobucki, gm. Opatów, Wilkowiecko, Żołnierzy Września

...druga licytacja :

- nieruchomości, której właścicielem jest *** ***-*** położonej przy .,Wilkowiecko, 42-152 Opatów, dla której Sąd Rejonowy w Częstochowie (adres: ul. Św. Rocha ***, Częstochowa, 42-202 Częstochowa) prowadzi księgę wieczystą o numerze CZ2C/***/1.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa składająca się z działek nr ***/1 oraz ***/3, dla której Sąd Rejonowy w Częstochowie IX Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze CZ2C/***/1, stanowiąca aktualnie własnoś...
Szczegóły licytacji komorniczej

Cena wywoławcza:

168 000 zł

15,27 zł/m²

11 003 m²

Termin: 2025-11-07

Organizator licytacji:
KOMORNIK
Licytacja komornicza działki

kłobucki, gm. Opatów, Wilkowiecko, Żołnierzy Września

Cena wywoławcza:

168 000 zł

15,27 zł/m²

11 003 m²

...druga licytacja :

Opis nieruchomości:
Szczegóły licytacji komorniczej

Termin: 2025-11-07

Organizator licytacji:
KOMORNIK
1                         100
- Najnowsze obwieszczenia o przetargach i licytacjach nieruchomości z 4999 źródeł
- Ogłoszenia bezpośrednie i agencyjne z 52 portali nieruchomości