Licytacja komornicza domu: Zielona Góra, Kąpielowa

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

1 099 500 zł

6 955 zł/m²
158 m² 5 pokoi
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-04-09

ZABUDOWANA NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze Anna Herdzik

Kancelaria Komornicza nr II w Zielonej Górze

Fabryczna ***/pokój 312

65-463 Zielona Góra

Sygnatura: Km 1605/20

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze Anna Herdzik Kancelaria Komornicza nr II w Zielonej Górze podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 09.04.2026 r. o godzinie 10:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

ZABUDOWANA NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA

Zabudowana nieruchomość gruntowa oznaczona działką nr ***/*** położona w Zielonej Górze przy ul. Kąpielowej nr *** o powierzchni 1555 m (2). Dla przedmiotowej nieruchomości została urządzona księga wieczysta prowadzona przez VI Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Zielonej Górze ***************. W skład przedmiotowej nieruchomości wchodzą: działka gruntowa nr ***/*** o powierzchni 1.555 m(2) budynek mieszkalny jednorodzinny wolnostojący budynek niemieszkalny stanowiący warsztat samochodowy w zabudowie zwartej z budynkiem na sąsiedniej nieruchomości.

Według kartoteki budynków na działce ***/*** znajduje się: budynek mieszkalny o powierzchni zabudowy 263 m (2), powierzchni użytkowej 158,09 m(2) jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, wybudowany w roku 2018, oraz budynek handlowo-usługowy o powierzchni zabudowy 123 m(2) i powierzchni użytkowej ok 105 m(2) jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony.

Budynek mieszkalny to obiekt z wbudowanym garażem w kondygnacji przyziemia. Jest to obiekt jednokondygnacyjny z częściowym poddaszem, brak podpiwniczenia. Budynek został wykonany w technologii tradycyjnej. Cżęść frontowa działki nie jest zagospodarowana. Urządzono dwa prowizoryczne zjazdy z ulicy Kąpielowej do każdego z budynków.

Przestronny salon o powierzchni ok 40 m (2) oraz cztery duże sypialnie to główne atuty projektu i wykonania budynku mieszkalnego. Wnętrze posiada bogaty i przemyślany program funkcjonalny. Strefy dzienną i nocną wyraźnie wydzielono.

Dodatkowe zalety budynku to spora sień z miejscem na pojemne szafy i przejściem do garażu, podręczny schowek, duże pomieszczenie gospodarcze, wc z prysznicem w strefie dziennej oraz pojemna spiżarka przy kuchni. Standard wykończenia pomieszczeń jest ponadprzeciętny, a funkcjonalność bardzo dobra. Stan techniczny oceniono na bardzo dobry. Instalacje; E (siła)/w/k/CO-ogrzewanie podłogowe, piec na pelet, kominek, rekuperator, centralny odkurzacz, klimatyzacja, alarm. Brama garażowa automatyczna, drzwi tarasowe przesuwne, rolety antywłamaniowe. Elementy zewnętrzne budynku nie do końca wykończone (np. tarasy).

Budynek gospodarczy natomaist wybudowany został w roku 1939, pełni rolę warsztatu samochodowego. Jego stan techniczny oceniono na mierny, a standard wykończenia pomieszczeń na przeciętny. Jest to obiekt w zabudowie zwartej z budynkiem mieszkalnym posadowionym na sąsiedniej działce, wykonany w technologii tradycyjnej ze ścianami murowanymi z cegły pełnej i dachem o konstrukcji drewnianej, krytym dachówką. Wyposażony w instalacje E/wod-kan i częściowo instalację co.

Adres nieruchomości
Kąpielowa ***, 65-383 Zielona Góra, poczta Zielona Góra

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Zielonej Górze Wydział VI Ksiąg Wieczystych

Cena wywołania
1 099 500,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
10 995,00 zł

Suma oszacowania
1 466 000,00 zł

Wysokość rękojmi
146 600,00 zł

Złożenie rękojmi do
07.04.2026 r. 23:59

Termin licytacji
09.04.2026 r. 10:00 - 16.04.2026 r. 10:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: Bank BGŻ BNP PARIBAS S,a 45203000451110000004207640 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 12:00. Miejsce oględzin: pod adresem Kąpielowa ***, 65-383 Zielona Góra, poczta Zielona Góra.

W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl oraz przystąpienie do przetargu na 2 dni robocze przed rozpoczęciem.

Rękojmię należy złożyć najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.