Licytacja komornicza działki: Łódź, Sienkiewicza

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

26 814 000 zł

1 774 zł/m²
15 112 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-05-11

PRAWO UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi Michał Paśko

Kancelaria Komornicza nr IX w Łodzi
Orla **/***p.I
90-317 Łódź

Sygnatury: Km 296/25, 303/25, km455/25, km 456/25, km 58/26, km 71/26, gkm 6/26

## OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi Michał Paśko Kancelaria Komornicza nr IX w Łodzi podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 11.05.2026 r. o godzinie 11:00, rozpocznie się druga licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

## PRAWO UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO NIERUCHOMOŚCI

prawo użytkowania wieczystego, nieruchomość gruntowa niezabudowana (niezgodność z zapisem KW), działka nr ***/** wskazana KW uległa podziałowi na działki ***/**, ***/**, ***/** zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 4 lutego 2022 r. (niezgodność z zapisem KW), obręb S-9, obszar całej nieruchomości 1,5112HA, prawo użytkowania do 05-12-2089 r.

**Adres nieruchomości**
Sienkiewicza ., 90-360 Łódź, poczta Łódź

**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej

**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, XVI Wydział Ksiąg Wieczystych przy SR DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA

**Cena wywołania***
26 814 000,00 zł
(2/3 ceny sumy oszacowania)

**Najniższe postąpienie**
268 140,00 zł

**Suma oszacowania**
40 221 000,00 zł (w tym VAT 23%)

**Wysokość rękojmi**
4 022 100,00 zł

**Złożenie rękojmi do**
07.05.2026 r. 23:59

**Termin licytacji**
11.05.2026 r. 11:00 - 18.05.2026 r. 11:00

*) cena wywołania zawiera podatek VAT

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: ING Bank Śląski 35105014611000002270797232 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 09:00 do 15:00. Miejsce oględzin: pod adresem Sienkiewicza ., 90-360 Łódź, poczta Łódź.

W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl oraz przystąpienie do przetargu na 2 dni robocze przed rozpoczęciem.

Rękojmię należy złożyć najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.