Licytacja komornicza działki: mielecki, gm. Czermin, Łysaków
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
5 527,50 zł
2,91 zł/m²
1 900 m²
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-04-15
NIERUCHOMOŚĆ
Zastępca Janusza Strycharza Komornika Sądowego
przy Sądzie Rejonowym w Mielcu Andrzej Janusz
Kancelaria Komornicza nr VI w Mielcu
Kościuszki **
39-300 Mielec
Sygnatura: Kmp 208/97
## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Zastępca Janusza Strycharza Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Mielcu Andrzej Janusz Kancelaria Komornicza nr VI w Mielcu podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 15.04.2026 r. o godz. 09:00 w Sądzie Rejonowym w Mielcu, pod adresem ul. Kościuszki **, 39-300 MIELEC, poczta MIELEC, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
1
**GRUNTY ORNE**
Nieruchomość gruntowa niezabudowana. Działka **** o łącznej powierzchni 3300 m2, częściowo zadrzewiona i zakrzewiona, częściowo uprawiana.
**Adres nieruchomości**
39-304 Łysaków, poczta Czermin
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Grunty orne
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Mielcu
**Dłużnik**
**************
**Cena wywołania**
7 004,25 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
71,00 zł
**Suma oszacowania**
9 339,00 zł
**Wysokość rękojmi**
933,90 zł
---
2
**NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA**
Działka ****/** o łącznej powierzchni 4500 m2, pokryta samosiejkami. W granicy znajduje się rów ciekiem wodnym. Działka **** o łącznej wartości 2000 m2, uprawa rolnicza.
**Adres nieruchomości**
39-304 Wola Otałęska, poczta Czermin
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Grunty orne
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
**Dłużnik**
**************
**Cena wywołania***
15 869,25 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
159,00 zł
**Suma oszacowania**
21 159,00 zł (w tym VAT 23%)
**Wysokość rękojmi**
2 115,90 zł
---
3
**NIERUCHOMOŚĆ**
Nieruchomość zabudowana budynkiem gospodarzym w bardzo złym stanie technicznym, przeznaczonym do rozbiórki.
**Adres nieruchomości**
39-304 Łysaków, poczta Czermin
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Grunty orne
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
**Dłużnik**
**************
**Cena wywołania***
5 527,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
56,00 zł
**Suma oszacowania**
7 370,00 zł (w tym VAT 23%)
**Wysokość rękojmi**
737,00 zł
---
4
**GRUNTY ORNE**
Działka **** o łącznej powierzchni 1800 m2, uprawiana rolniczo, bez drzewostanu. Działka **** o łącz. powierzchni 1200 m2, zadrzewiona, zakrzewiona. Działka ****/** o łącz. powierzchni 500 m2, zadrzewiona, zakrzewiona. Działka **** o łącz. powierzchni 1400 m2, uprawiana rozlniczo, bez drzewostanu. Działka **** o łącz. powierzchni 1800 m2, częsciowo zadrzewiona i zakrzewiona, częsciowo uprawiana. Działka **** o łącz. powierzchni 2200 m2, ćzęsciowo zadrzewiona i zakrzwion, częsciowo uprawiana rozlniczo. Działka **** o łącz. powierzchni 1500 m2, uprawian rolniczo. Działka ****/** o łącznej powierzchni 1500 m2, zadrzewiona i zakrzewiona.
**Adres nieruchomości**
39-304 Łysaków, poczta Czermin
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Grunty orne
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
**Dłużnik**
**************
**Cena wywołania**
32 173,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
322,00 zł
**Suma oszacowania**
42 898,00 zł
**Wysokość rękojmi**
4 289,80 zł
\*) cena wywołania zawiera podatek VAT
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PBS Mielec 13918300052001003658060001. Rękojmię należy złożyć w terminie do 14.04.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 09:00 do 12:00.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.