Przetarg na działkę: Żagań, Kolejowa
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
150 000 zł
162 zł/m²
926 m²
BURMISTRZ MIASTA ŻAGAŃ OGŁASZA
CZWARTY NIEOGRANICZONY PRZETARG USTNY
na sprzedaż komunalnej nieruchomości
Nieruchomością wyznaczoną do sprzedaży w drodze przetargu nieograniczonego jest niezabudowana nieruchomość gruntowa, o pow. 0, 0926 ha, oznaczona numerem ewidencyjnym 3116/9, dla której Sąd Rejonowy w Żaganiu prowadzi księgę wieczystą ZG1G/00053511/9, położona przy ul. Kolejowej w Żaganiu.
Cena wywoławcza nieruchomości: 150.000,00 zł.
Wadium 15.000,00 zł.
Opis nieruchomości: Niezabudowana nieruchomość gruntowa, położona w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz wielorodzinnej. Dojazd do nieruchomości – drogą o nawierzchni bitumicznej – ul. Żelazną oraz ul. Leśną. Teren nieruchomości płaski, częściowo ogrodzony. Na nieruchomości znajdują się drzewa, których wycinka należeć będzie do inwestora, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa. W drodze dojazdowej do nieruchomości znajduje się siec wodna oraz gazowa, pozostałe sieci uzbrojenia znajdują się w ul. Leśnej. Bezpośrednie włączenie do sieci uzbrojenia należeć będzie do inwestora. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość położona jest w obszarze oznaczonym symbolem M2 – obszar budownictwa jednorodzinnego
Działka wpisana jest w księdze wieczystej ZG1G/00053511/9
Obciążenia i zobowiązania ciążące na nieruchomościach – brak
Wnioski o pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości można było składać do dnia 26 maja 2025 r. Wnioski mogły składać osoby, którym przysługiwało pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 Ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami. Pierwszy przetarg na zbycie nieruchomości odbył się 22 lipca 2025 r. i zakończył się wynikiem negatywnym. Drugi przetarg na zbycie nieruchomości odbył się 7 października 2025 r. i zakończył się wynikiem negatywnym. Trzeci przetarg na zbycie nieruchomości odbył się 16 grudnia 2025 r. i zakończył się wynikiem negatywnym.