Przetarg na działkę: Żagań, Węglowa

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

230 000 zł

154 zł/m²
1 497 m²
Organizator przetargu:
Urząd Miasta Żagań
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2026-03-12

BURMISTRZ MIASTA ŻAGAŃ OGŁASZA

CZWARTY NIEOGRANICZONY PRZETARG USTNY

na sprzedaż komunalnej nieruchomości

 

Nieruchomością wyznaczoną do sprzedaży w drodze przetargu nieograniczonego jest niezabudowana nieruchomość gruntowa, o pow. 0,1497 ha, oznaczona numerem ewidencyjnym 2124/2, dla której Sąd Rejonowy w Żaganiu prowadzi księgę wieczystą ZG1G/00050219/1, położona przy ul. Węglowej              w Żaganiu.

Cena wywoławcza nieruchomości: 230.000,00 zł.

Wadium 23.000,00 zł.

Opis nieruchomości: Niezabudowana nieruchomość gruntowa, położona w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz wielorodzinnej. Dojazd do nieruchomości – drogą o nawierzchni bitumicznej – ul. Węglową. Teren nieruchomości nierówny, częściowo ogrodzony. Na nieruchomości znajdują się drzewa, których wycinka należeć będzie do inwestora, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa. W drodze dojazdowej do nieruchomości znajduje się sieć wodna oraz gazowa, pozostałe sieci uzbrojenia znajdują się w ul. Węglowej. Bezpośrednie włączenie do sieci uzbrojenia należeć będzie do inwestora. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość położona jest w obszarze oznaczonym symbolem 16MN – tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

 

Działka wpisana jest w księdze wieczystej ZG1G/00050219/1

Obciążenia i zobowiązania ciążące na nieruchomościach – brak

Wnioski o pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości można było składać do dnia 26 maja        2025 r. Wnioski mogły składać osoby, którym przysługiwało pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 Ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami Pierwszy przetarg na zbycie nieruchomości odbył się 22 lipca 2025 r. i zakończył się wynikiem negatywnym. Drugi przetarg na zbycie nieruchomości odbył się 7 października 2025 r. i zakończył się wynikiem negatywnym. Trzeci przetarg na zbycie nieruchomości odbył się 16 grudnia 2025 r. i zakończył się wynikiem negatywnym.