Licytacja komornicza działki: sanocki, gm. Besko, Besko, Słoneczna

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

58 578,75 zł

171 zł/m²
343 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-03-26

NIERUCHOMOŚĆ ZABUDOWANA BUDYNKIEM GOSPODARCZYM

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Sanoku Paweł Woźny

Kancelaria Komornicza nr III w Sanoku

Mickiewicza ***/*** A

38-500 Sanok

Sygnatura: Km 1248/22

## OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Sanoku Paweł Woźny Kancelaria Komornicza nr III w Sanoku podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 26.03.2026 r. o godzinie 10:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

NIERUCHOMOŚĆ ZABUDOWANA BUDYNKIEM GOSPODARCZYM

Działka o nr ew. ******** położona w miejscowści Besko, o powierzchni 0,0343 ha, klasoużytek Br-RII w całości, ma regularny kształt zbliżony do prostokąta, teren jest ukształtowany płasko. Działka leży w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej i posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej – ul. Słonecznej. Media - energia elektryczna wraz z siłą przyłączona do budynku natomiast, gaz, woda i kanalizacja poprowadzone są w drodze. Działka jest ogrodzona i posiada dojazd utwardzony płytami jumbo. Budowle i inne urządzenia: opisywana nieruchomość jest zabudowana budynkiem gospodarczym o następujących parametrach:
- powierzchnia zabudowy – 56 m
- powierzchnia użytkowa – 41,71 m
- rok budowy – ok. 1985.

**Adres nieruchomości**
38-524 Besko, poczta Besko

**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Grunty rolne zabudowane

**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Sanoku Wydział V Ksiąg Wieczystych

**Cena wywołania**
58 578,75 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

**Najniższe postąpienie**
586,00 zł

**Suma oszacowania**
78 105,00 zł

**Wysokość rękojmi**
7 810,50 zł

**Złożenie rękojmi do**
24.03.2026 r. 23:59

**Termin licytacji**
26.03.2026 r. 10:00 - 02.04.2026 r. 10:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: Bank BGŻ BNP Paribas SA 53 1600 1462 1823 3391 5000 0004 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przed licytacją, w godzinach od 09:00 do 17:00. Miejsce oględzin: pod adresem 38-524 Besko, poczta Besko.

W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl oraz przystąpienie do przetargu na 2 dni robocze przed rozpoczęciem.

Rękojmię należy złożyć najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.