Licytacja komornicza działki: krakowski, gm. Iwanowice, Grzegorzowice Wielkie

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

95 500 zł

24,93 zł/m²
3 830 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-04-29

NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA POŁOŻONA W GRZEGORZOWICACH WIELKICH, OBJĘTA KW NR **************.

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie Szymon Herda

Kancelaria Komornicza nr III w Krakowie

Grzegórzecka **/**

31-559 Kraków

Sygnatura: Km 244/24

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

W TRYBIE UPROSZCZONEJ EGZEKUCJI Z NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie Szymon Herda Kancelaria Komornicza nr III w Krakowie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 10136 w zw. z art. 867 w zw. z art. 8791 i nast. ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 29.04.2026 r. o godzinie 12:00, rozpocznie się druga licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

Nieruchomość gruntowa położona w miejscowości GRZEGORZOWICE WIELKIE, gmina Iwanowice, objęta księgą wieczystą o numerze **************. Działka niezabudowana nr ***/** o powierzchni 0,3830 ha. Klasa użytków rolnych to: RI,RII,RIIIa - grunty orne. Działka o kształcie zbliżonym do prostokąta i wymiarach około 31 m szerokości od strony drogi i 172 m długości. Nieruchomość położona w terenie nierównym o zmiennym spadku od strony drogi. Media dostępne w okolicy działki to instalacja wodna, gazowa i elektryczna. Dojazd bezpośredni z drogi gminnej.

Adres nieruchomości
32-095 Iwanowice, poczta Iwanowice

Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne

Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze **************, Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie IX Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Słomnikach

Dłużnik
**************

Cena wywołania
95 500,00 zł
(1/2 ceny sumy oszacowania)

Najniższe postąpienie
955,00 zł

Suma oszacowania
191 000,00 zł

Wysokość rękojmi
19 100,00 zł

Złożenie rękojmi do
27.04.2026 r. 23:59

Termin licytacji
29.04.2026 r. 12:00 - 06.05.2026 r. 12:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce Centrala 66 8619 0006 0030 0325 8033 0001 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przed licytacją w dniu 22 kwietnia 2026 r. w godz. 12:00-12:15. Miejsce oględzin: pod adresem 32-095 Iwanowice, poczta Iwanowice.

W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.

Sprzedaż w drodze licytacji elektronicznej jest dokonywana za pośrednictwem systemu teleinformatycznego dostępnego pod adresem: licytacje.komornik.pl. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Przystąpienie do przetargu wymaga zgłoszenia przystąpienia w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, jeżeli licytant licytuje we własnym imieniu lub na 5 dni przed terminem przetargu, jeżeli licytant bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, jak również wpłacenia rękojmi najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, jeżeli jest obowiązek złożenia rękojmi. Licytant, który licytuje we własnym imieniu i nie ma obowiązku złożenia rękojmi, może przystąpić do przetargu aż do momentu jego zakończenia. Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych. Rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania należy złożyć na rachunek bankowy komornika najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.