Licytacja komornicza działki: brzeski, gm. Brzesko, Okocim, Czerwona Droga


ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

106 740 zł

22,00 zł/m 2
4 800 m2
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2022-07-07

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Brzesku Maksymilian Sterkowicz na podstawie art. 1013 z indeksem 6 kpc  podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 07-07-2022 o godz. 10:00 w kancelarii komornika odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości w trybie uproszczonej egzekucji z nieruchomości należącej do dłużnika******************* położonej przy ,Okocim , 32-800 Brzesko 001, dla której SĄD REJONOWY BRZESKO IV UL. WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze *******************.
Opis nieruchomości:
Działka gruntu o nr ew. 446 posiada powierzchnię 4800 m2. Kształt działki nieregularny o wymiarach dł. 150 - 165 m., szer. 26-38 m. Działka przylega do ul. Czerwona Droga - droga asfaltowa i ul. Prof. Nowaka z urządzonym wjazdem od strony wschodniej. Uzbrojenie terenu stanowi sieć kanalizacyjna oraz w odległości do 50 m. sieć elektryczna. Teren pochyły. Działka ew. nr 446 - pow. 4800 m2. Zgodnie z zaświadczeniem Urzędu Miejskiego w Brzesku z dnia 23.11.2021 r. znak IK.6727.566.2021.AK dz. ew. nr 446 położona w obrębie ewidencyjnym Okocim nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Brzesko uchwalonym uchwałą Rady Miejskiej nr XL/286/98 dnia 15.06.1998 r. z późn. zmianami dz. ew. nr 446 znajduje się w strefie zainwestowania kubaturowego terenów podmiejskich i wiejskich. Działka jest niezabudowana i nie ogrodzona. Działka porośnięta trawą, chwastami oraz w cz. wschodniej pojedynczą samosiejką: olcha, pojedyncze dęby o wartości opałowej równej kosztom pozyskania.

Suma oszacowania wynosi 142 320,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 106 740,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 14 232,00 zł. Zgodnie z art. 867 z indeksem 1 kpc przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo inny wskazany przez komornika sposób, najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BNP Paribas Bank Polska S.A. 11 1600 1462 1862 8758 5000 0001.

Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się; pozostałym licytantom rękojmię zwraca się niezwłocznie. Jeżeli nabywca nie wykonał w terminie warunków licytacji co do zapłaty ceny, traci rękojmię, a skutki przybicia wygasają. Z utraconej rękojmi pokrywa się koszty egzekucji związanej ze sprzedażą, a reszta wchodzi w skład sumy uzyskanej w egzekucji albo jeżeli egzekucja została umorzona jest przelewana na dochód Skarbu Państwa. Rękojmi nie składa wierzyciel przystępujący do przetargu, któremu przysługuje wierzytelność o wartości nie niższej od wysokości rękojmi i jeżeli do tej wysokości jego wierzytelność oraz prawa korzystające z pierwszeństwa przed tą wierzytelnością znajdują pokrycie w cenie wywołania. Jeżeli wartość wierzytelności jest niższa od wysokości rękojmi albo znajduje tylko częściowe pokrycie w cenie wywołania, wysokość rękojmi obniża się - w pierwszym przypadku do różnicy między pełną rękojmią a wartością wierzytelności, w drugim przypadku - do części wartości wierzytelności niepokrytej w cenie wywołania.

Zgodnie z przepisem 867 z indeksem 1 kpc w zw. z art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 12:00 do godz. 14:00 po wcześniejszym uzgodnieniu z Komornikiem oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Nabywca jest obowiązany zapłacić cenę nabycia natychmiast po udzieleniu mu przybicia. Gdy jednak cena nabycia przewyższa pięćset złotych, obowiązek nabywcy ogranicza się do złożenia natychmiast jednej piątej ceny, nie mniej jednak niż pięćset złotych, przy czym resztę ceny, na którą zalicza się złożoną rękojmię, uiszcza się w dniu następnym w godzinach urzędowania kancelarii komorniczej lub na rachunek bankowy komornika do godziny osiemnastej dnia następnego. Jeżeli ten dzień przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, cenę uiszcza się w następnym dniu po dniu albo dniach wolnych od pracy. 

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Komornik Sądowy

Maksymilian Sterkowicz
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PRO przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar


Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.


Aukcja to doskonała okazja do nabycia działki poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem.