Licytacja komornicza działki: stargardzki, gm. Dolice, Skrzany
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
21 000 zł
7,00 zł/m²
3 000 m²
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-05-14
DZIAŁKA NR EW. ***/*** POŁ. W SKRZANACH, GM. DOLICE O POW. 0,30 HA
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Stargardzie Mateusz Kowalski
Kancelaria Komornicza nr V w Pyrzycach
ul. Tadeusza Kościuszki **
74-200 Pyrzyce
Sygnatura: Km 543/22
OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Stargardzie Mateusz Kowalski Kancelaria Komornicza nr V w Pyrzycach podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 14.05.2026 r. o godz. 09:00 w Sądzie Rejonowym w Stargardzie, pod adresem ul. Okrzei **, 73-110 Stargard, poczta STARGARD, numer sali 222, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
1
DZIAŁKA NR EW. ** POŁ. W SKRZANACH, GM. DOLICE O POW. 1,68 HA
Przedmiotem licytacji jest działka gruntu o nr ew. ** o pow. 1,68 ha, która obejmuje następujące użytki gruntowe: RIIIb o pow. 0,99 ha oraz RIVa o pow. 0,69 ha. Działka leży w odległości ok. 700 m od zwartej zabudowy siedliskowej wsi Skrzany. Położona jest pośród gruntów w uprawie polowej, przy drodze śródpolnej (działce nr **), która odbiega od drogi publicznej (działki nr **) prowadzącej od wsi w kierunku kolonii Skrzany.
Adres nieruchomości
Skrzany, 73-115 Skrzany, poczta Dolice
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Stargardzie VI Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Pyrzycach
Dłużnicy
*** *** i *** ***
Cena wywołania
60 000,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
600,00 zł
Suma oszacowania
80 000,00 zł
Wysokość rękojmi
8 000,00 zł
2
Przedmiotem licytacji jest działka gruntu o nr ew. ***/*** o pow. 0,30 ha, która obejmuje następujące użytki gruntowe: RIIIb o pow. 0,18 ha oraz RIVa o pow. 0,12 ha. Działka graniczy bezpośrednio z drogą publiczną (działka nr **), która na wysokości działki posiada nawierzchnię w części asfaltową, a w części z kamienia brukowego. Nieruchomość stanowi własność dłużników *** *** i *** *** na zasadzie wspólności ustawowej majątkowej małżeńskiej.
Adres nieruchomości
Skrzany, 73-115 Skrzany, poczta Dolice
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
Dłużnik
*** ***
Cena wywołania
21 000,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
210,00 zł
Suma oszacowania
28 000,00 zł
Wysokość rękojmi
2 800,00 zł
3
UDZIAŁ 69/100 W ZABUDOWANEJ DZIAŁCE NR EW. ** POŁ. W SKRZANACH, GM. DOLICE O POW. 0,05 HA
Przedmiotem licytacji jest udział 69/100 w działce nr ** o pow. 0,05 ha zabudowanej budynkiem gospodarczym (stodołą) i usytuowanej bezpośrednio na zapleczu zabudowy siedliskowej wiejskiej przyulicznej. Działka posiada ustyuowanie narożne - skrzyżowanie głównej asfaltowej drogi wiejskiej (działki nr **/**) z drogą publiczną (działka nr **). Działka zabudowana jest stodołą w kontrukcji drewnianej na częściowym fundamencie betonowym z dachem w konstrukcji drewnianej przykrytym blachą falistą oraz blachą trapezową. Niezabudowaną część działki stanowią niewielkie powierzchnie gruntowe (trawnik, wjazd na teren podwórza). Dostęp do stodoły możliwy jest zarówno od wewnątrz podwórza, jak również z drogi publicznej poprzez urządzone trzy bramy wjazdowe. Powierzchnia użytkowa stodoły wynosi 236,80 m2.
Adres nieruchomości
Skrzany, 73-115 Skrzany, poczta Dolice
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty rolne zabudowane
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
Dłużnik
*** ***
Cena wywołania
19 125,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
192,00 zł
Suma oszacowania
25 500,00 zł
Wysokość rękojmi
2 550,00 zł
4
UDZIAŁ 31/100 W ZABUDOWANEJ DZIAŁCE NR EW. ** POŁ. W SKRZANACH, GM. DOLICE O POW. 0,05 HA
Przedmiotem licytacji jest udział 31/100 w działce nr ** o pow. 0,05 ha zabudowanej budynkiem gospodarczym (stodołą) i usytuowanej bezpośrednio na zapleczu zabudowy siedliskowej wiejskiej przyulicznej. Działka posiada usytuowanie narożne - skrzyżowanie głównej asfaltowej drogi wiejskiej (działki nr **/**) z drogą publiczną (działka nr **). Działka zabudowana jest stodołą w kontrukcji drewnianej na częściowym fundamencie betonowym z dachem w konstrukcji drewnianej przykrytym blachą falistą oraz blachą trapezową. Niezabudowaną część działki stanowią niewielkie powierzchnie gruntowe (trawnik, wjazd na teren podwórza). Dostęp do stodoły możliwy jest zarówno od wewnątrz podwórza, jak również z drogi publicznej poprzez urządzone trzy bramy wjazdowe. Powierzchnia użytkowa stodoły wynosi 236,80 m2.
Adres nieruchomości
Skrzany, 73-115 Skrzany, poczta Dolice
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty rolne zabudowane
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
Dłużnicy
*** *** i *** ***
Cena wywołania
8 625,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
87,00 zł
Suma oszacowania
11 500,00 zł
Wysokość rękojmi
1 150,00 zł
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: BNP Paribas o/Pyrzyce 41 2030 0045 1110 0000 0169 2890 Rękojmię należy złożyć w terminie do 13.05.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 15:00. Miejsce oględzin pod adresem: Skrzany, 73-115 Skrzany, poczta Dolice.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.