Przetarg na obiekt / lokal: Nowe Miasteczko, Głogowska


ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

3 088 540 zł

365 zł/m 2
8 455 m2
Organizator przetargu:
Urząd Skarbowy w Zielonej Górze
Pozostałe przetargi tego organizatora
Termin: 2023-05-24

OBWIESZCZENIE O TRZECIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI POŁOŻONEJ W NOWYM MIASTECZKU PRZY UL. GŁOGOWSKIEJ

Źródło: Urząd Skarbowy w Nowej Soli

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowej Soli podaje do publicznej wiadomości informację o trzeciej licytacji nieruchomości

TERMIN

24 maja 2023  r., godz. 11.00

MIEJSCE

Urząd Skarbowy w Nowej Soli, ul. Staszica 1, sali obsługi podatników nr 1 (parter budynku)

Przedmiot licytacji:
Nieruchomość – prawo użytkowania wieczystego gruntu (własność – Skarb Państwa), dla której Sąd Rejonowy V Wydział Ksiąg Wieczystych w Nowej Soli prowadzi księgę wieczystą numer ZG1N/00040522/2, działka nr 474/3 o powierzchni 2,2638 ha. Nieruchomość położona jest w Nowym Miasteczku, ul. Głogowska, powiat nowosolski, obręb 0001, województwo lubuskie. Nieruchomość jest zabudowana. Na działce usytuowane są budynki po byłej fabryce me-bli. Dojazd jest drogą utwardzoną. Kształt działki foremny. Uzbrojenie techniczne: energia elek-tryczna, woda, kanalizacja, kanalizacja burzowa, centralnego ogrzewania. Na nieruchomości wystę-pują: drogi wewnętrzne (ok. 1.700 m²), place i chodniki (ok. 3.200 m²) dwa baseny przeciwpożaro-we, place składowe węgla, place składowe odpadów, studnia głębinowa, oczyszczalnia ścieków, oświetlenie terenu. Sąsiedztwo terenu to zabudowa mieszkaniowa, działka o podobnej zabudowie oraz droga krajowa nr 3. Na gruncie posadowione są budynki: biurowo-socjalne, usługowo-handlowe, produkcyjno-gospodarcze, magazynowe, oraz budynek mieszkalny dwurodzinny.
Budynek mieszkalny to obiekt parterowy z poddaszem użytkowym częściowo-podpiwniczony. W budynku znajdują się dwa mieszkania – jedno na parterze o powierzchni użytkowej 132,9 m², drugie na poddaszu o powierzchni użytkowej 126,07 m². Mieszkanie na parterze składa się z 4 po-koi, kuchni, łazienki, garderoby, przedpokoju i werandy. Mieszkanie na poddaszu składa się z 4 po-koi, 2 przedpokoi, łazienki z toaletą, trzech skrytek strychowych. Budynek wyposażony w standar-dowe instalacje z własnym ogrzewaniem. Do budynku mieszkalnego przynależy budynek gospo-darczy o powierzchni 15,77 m², parterowy, niepodpiwniczony oraz budynek garażowy w zabudowie zwartej, dwa stanowiska. Powierzchnia użytkowa garażu 36 m².
Pozostałe budynki na działce:

* Pawilon handlowy, powierzchnia użytkowa wynosi 464,17 m². Obiekt parterowy, niepodpiwni-czony o konstrukcji żelbetowej, ściany osłonowe oraz wewnętrzne murowane. W budynku oprócz hali głównej znajduje się portiernia oraz zaplecze socjalne i pomieszczenia biurowe. Wiek budynku około 45-50 lat. Stan techniczny budynku dobry.
* Budynek gospodarczy – powierzchnia użytkowa wynosi 79,37 m². Obiekt parterowy, niepod-piwniczony zrealizowany w technologii tradycyjnej. Stan techniczny budynku przeciętny. Wiek – budynek z okresu przedwojennego.
* Budynek gospodarczy garaż - powierzchnia użytkowa wynosi 16,00 m². Garaż występuje w zabudowie zwartej. Jest to obiekt murowany, parterowy, nie podpiwniczony, stropodach drewniany kryty papą, brama stalowa. Wiek budynku nieznany (okres przedwojenny).
* 4. Budynki gospodarcze w zwartej zabudowie, nie podpiwniczone, zrealizowane w technologii tradycyjnej o powierzchniach użytkowych: 98,00 m², 178.95 m², 96,58 m²
* Budynek gospodarczy – powierzchnia użytkowa wynosi 138.00 m² w zabudowie zwartej, zreali-zowany w technologii tradycyjnej, parterowy, niepodpiwniczony, Stan techniczny przeciętny. Wiek - okres przedwojenny.
* Budynek gospodarczy – powierzchnia użytkowa 248,00 m², w zabudowie zwartej, niepodpiwni-czony, zrealizowany w technologii tradycyjnej. Wiek budynku około 90 - 95 lat. Stan techniczny dobry.
* Budynek gospodarczy – magazyn – powierzchnia użytkowa 1.262,25 m². Obiekt trzykondygna-cyjny, niepodpiwniczony, zrealizowany w technologii tradycyjnej. Wiek budynku około 90 – 95 lat. Stan techniczny przeciętny.
* Budynek gospodarczo – produkcyjny z szybem i spawalnią - powierzchnia użytkowa tych bu-dynków wynosi 1.045,11 m². Budynek w zabudowie zwartej. Obiekt trzykondygnacyjny, nie-podpiwniczony, zrealizowany w technologii tradycyjnej i konstrukcji mieszanej. Z budynkiem złączony jest szyb windowy Do budynku dobudowano również od strony ulicy Fabrycznej bu-dynek gospodarczy poprzednio spełniał rolę spawalni - obiekt murowany. Stan techniczny prze-ciętny.
* Budynek gospodarczy – powierzchnia użytkowa 34,41 m². Budynek wolnostojący, parterowy, niepodpiwniczony, zrealizowany w technologii tradycyjnej. Stan budynku przeciętny.
* Budynek hali produkcyjnej głównej – powierzchnia użytkowa budynku wynosi 3.820 m², wypo-sażony w maszyny i urządzenia niezbędne do obróbki drewna. Budynek położony centralnie w stosunku do zabudowy. Stanowi zwarty kompleks z budynkiem administracyjnym - socjalnym. Budynek to hala czteronawowa o konstrukcji żelbetowej. Wiek budynku wynosi około 40 - 45 lat. Stan techniczny dobry. W części budynku zorganizowano hotel pracowniczy na 90 łóżek, sto-łówkę, pralnię, kuchnię i wszystko co jest niezbędne do funkcjonowania tego typu działalności. Jest to związane z zatrudnianiem pracowników z ościennych wschodnich krajów.
* Budynek gospodarczy – powierzchnia użytkowa – 593,82 m². Przylega do głównej hali produk-cyjnej opisanej powyżej tworząc z nią jeden zwarty kompleks budynkowy. Wyposażony w urządzenia i maszyny do obróbki drewna. Jest to obiekt posiadający dwie kondygnacje, nie podpiwniczony. Wiek budynku około 40 lat. Stan techniczny dobry.
* Budynek gospodarczy (suszarnia drewna) – powierzchnia użytkowa 214,60 m². Jest to obiekt parterowy, niepodpiwniczony, zrealizowany w technologii tradycyjnej. Obiekt z okresu przed-wojennego. Stan przeciętny.

Zobowiązana: ************
Gmina nie ma aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego dla nieruchomości. W obowiązującym studium kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Nowe Miasteczko nieruchomość znajduje się w strefie dominującej funkcji zabudowy produkcyjnej oraz usługowej.
Wartość szacunkowa nieruchomości wynosi 4 751 600 złotych, w tym prawo użytkowania wieczy-stego gruntu do 5.12.2089 r. – 747 650,00 złotych.
Cena wywołania w III licytacji jest równa 65% sumy wartości szacunkowych i wynosi 3 088 540 złotych.
Do wylicytowanej ceny nie będzie doliczony podatek od towarów i usług.

TERMIN I MIEJSCE OGLĄDANIA NIERUCHOMOŚCI ORAZ PRZEGLĄDANIA AKT EGZEKUCYJNYCH

W terminie 14 dni przed dniem licytacji, w dni robocze w godzi-nach 11-14 po uzgodnieniu z organem egzekucyjnym (tel. 660557560), wolno oglądać nieruchomość oraz przeglądać w sie-dzibie Urzędu Skarbowego w Nowej Soli, akta egzekucyjne doty-czące nieruchomości.

WADIUM

Licytant przystępujący do przetargu, przed wywołaniem licytacji, składa wadium w wysokości 1/10 sumy oszacowania tj. 475 160 zł, w gotówce albo w postaci czeku potwierdzonego wystawione-go na organ egzekucyjny tj. Naczelnika Urzędu Skarbowego w Nowej Soli. Wadium można wpłacić prowadzącemu licytację w dniu przetargu, godzinę przed wywołaniem licytacji tj. do godziny 10.00. Wadium można także wpłacić na rachunek bankowy: NBP O/O Zielona Góra 60101017040034921391201000. Wadium uznaje się za złożone, jeżeli wpłata wadium zostanie uznana na rachunku organu egzekucyjnego najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień w którym ma odbyć się licytacja publiczna tj. do 23 maja 2023 roku.

ZASADY UDZIAŁU W LICYTACJI

Do licytacji mogą przystąpić osoby które przed jej rozpoczęciem złożą w Urzędzie Skarbowym w Nowej Soli wadium.
W licytacji mogą uczestniczyć osoby które przedłożą pełnomocnictwo do udziału w licytacji stwierdzone dokumentem i podpisem urzędowo lub notarialnie poświadczonym. Podpisy na pełnomoc-nictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom, radcom prawnym lub doradcom podatkowym nie wymagają poświadczenia. Osoby prawne mogą uczestniczyć w licytacji reprezentowane przez swoje organy lub przez osoby upoważnione przez organ osoby prawnej.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przyznania nabywcy własności nieruchomości bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te nie wystąpiły wcześniej o wyłączenie nieruchomości lub jej przy-należności spod egzekucji;
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą, w której postanowienie o przy-znaniu własności stanie się ostateczne.

ZASTRZEŻENIA

W licytacji nie mogą uczestniczyć: zobowiązany i pracownicy ob-sługujący organ egzekucyjny oraz małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo tych osób, a także osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym oraz osoby, które mogą nabyć nieru-chomość tylko za zezwoleniem organu administracji publicznej, a zezwolenia tego nie przedstawiły. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do przeprowadzenia licytacji. Licytacja może być odwołana bez podania przyczyny.

POUCZENIE

Na czynności organu egzekucyjnego dotyczące obwieszczenia o licytacji nieruchomości przysługuje skarga do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Nowej Soli – w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia o licytacji.

PODSTAWA PRAWNA

Art. 110w oraz art. 114 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postę-powaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2022 r. poz. 479 ze zm.).
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PRO przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar


Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.


Przetarg to doskonała okazja do nabycia obiektu / lokalu poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem.