Licytacja komornicza mieszkania: zielonogórski, gm. Sulechów, Cigacice, pl. Szkolny
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
243 525 zł
3 641 zł/m²
67 m²
3 pokoje
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-04-16
LOKAL STANOWIĄCY ODRĘBNĄ NIERUCHOMOŚĆ
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Świebodzinie Artur Łukomski
Kancelaria Komornicza nr II w Świebodzinie
Plac Jana Pawła II ***/***
66-200 Świebodzin
Sygnatura: Km 540/24
## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świebodzinie Artur Łukomski Kancelaria Komornicza nr II w Świebodzinie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 16.04.2026 r. o godz. 09:20 w Sądzie Rejonowym w Świebodzinie, Park Chopina 3, 66-200 ŚWIEBODZIN, poczta ŚWIEBODZIN, numer sali 6, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
LOKAL STANOWIĄCY ODRĘBNĄ NIERUCHOMOŚĆ
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świebodzinie Kancelaria Komornicza nr II w Świebodzinie Artur Łukomski zawiadamia o wyznaczeniu pierwszej licytacji lokalu mieszkalnego położonego pod adresem 66-131 Cigacice, Pl. Szkolny ***/***.
Budynek mieszkalny położony na działce gruntu oznaczonej ewidencyjnie nr *** o powierzchni 180 m2. Dojazd do nieruchomości możliwy ulicą Akacjową lub pl. Szkolny. Drogi posiadają nawierzchnie gruntowe, utwardzone kruszywem. Budynek, w którym znajduje się przedmiotowy lokal, jest obiektem mieszkalnym wielorodzinnym, dwukondygnacyjnym, podpiwniczonym. Budynek wybudowany w technologii tradycyjnej przed 1939 r. W budynku znajduje się jedna klatka schodowa, wyodrębniono 4 lokale mieszkalne.
Budynek ocieplony.
Lokal mieszkalny usytuowany jest w parterze, po prawej stronie klatki schodowej, wejście do lokalu z klatki schodowej. Powierzchnia użytkowa przedmiotowego lokalu mieszkalnego wynosi 66,88 m2. Lokal składa się z: 3 pokoi (20,37 m2, 11,32 m2, 7,42 m2), kuchnia (11,50 m2), łazienka (6,99 m2), przedpokój (9,28 m2). Wysokość pomieszczeń 2,65 m. Posadzki betonowe; okładziny z wykładzin z tworzyw sztucznych lub płytek ceramicznych. Ściany tynkowane, malowane lub tapetowane; w kuchni „fartuszek” z płytek ceramicznych; w łazience częściowo licowane płytkami ceramicznymi. Sufity tynkowane, malowane. Stolarka okienna PCV - 5 szt. Drzwi wewnętrzne - 4 szt. drewniane. Drzwi wejściowe drewniane - podwójne. Grzejniki żeliwne żeberkowe.
Instalacje w lokalu: elektryczna, wodna, kanalizacyjna, gazowa, centralne ogrzewanie (indywidualne, z pieca na paliwo stałe w piwnicy), ciepła woda użytkowa (z bojlera elektrycznego w piwnicy), wentylacja grawitacyjna. Dodatkowo w mieszkaniu zamontowano klimatyzację, jednak na dzień oględzin była ona niesprawna. Właściciel lokalu może korzystać z pomieszczenia w piwnicy.
Z prawem własności lokalu związany jest udział w nieruchomości wspólnej (prawo własności działki gruntu nr *** oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali) wynoszący 22/100 części, zapisany w księdze wieczystej nr **************.
WŁAŚCICIEL NIERUCHOMOŚCI NIE MIESZKA POD WW ADRESEM. Właścicielem nieruchomości lokalowej – lokalu mieszkalnego jest ***********************.
Dla przedmiotowej nieruchomości Sąd Rejonowy w Świebodzinie VII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Sulechowie prowadzi księgę wieczystą o numerze **************.
SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI MOŻNA UZYSKAĆ POD NUMEREM 606 450 589 LUB 666 369 822. W DNIU 31-03-2026 R. WOLNO OGLĄDAĆ NIERUCHOMOŚĆ OD GODZINY 11:50 DO GODZINY 12:10. PONADTO OPERAT SZACUNKOWY TEJ NIERUCHOMOŚCI ZNAJDUJE SIĘ DO WGLĄDU RÓWNIEŻ W KANCELARII KOMORNIKA.
**Adres nieruchomości**
pl. Szkolny ***/***, 66-131 Cigacice, poczta Cigacice
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Tereny mieszkaniowe
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze **************, Sąd Rejonowy w Świebodzinie VII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Sulechowie
**Dłużnik**
***********************
**Cena wywołania**
243 525,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
2 436,00 zł
**Suma oszacowania**
324 700,00 zł
**Wysokość rękojmi**
32 470,00 zł
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna 04 1600 1462 1860 2410 4000 0003. Rękojmię należy złożyć w terminie do 15.04.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przed licytacją w dniu 31 marca 2026 r. w godz. 11:50-12:10. Miejsce oględzin: pod adresem pl. Szkolny ***/***, 66-131 Cigacice, poczta Cigacice.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie i kancelarii komorniczej.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.