Licytacja komornicza mieszkania: Skarżysko-Kamienna, Spółdzielcza

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

156 150 zł

3 921 zł/m²
40 m² 2 pokoje
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-05-14

MIESZKANIE

Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Skarżysku - Kamiennej Michał Matyga

Kancelaria Komornicza nr III w Skarżysku-Kamiennej
Sikorskiego ***/***
26-110 Skarżysko-Kamienna

Sygnatura: Km 205/25

## OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Skarżysku - Kamiennej Michał Matyga Kancelaria Komornicza nr III w Skarżysku-Kamiennej podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 14.05.2026 r. o godzinie 09:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

## MIESZKANIE

Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego położonego pod adresem: 26-110 Skarżysko-Kamienna, ul. Spółdzielcza ***/*** będącego w zasobach spółdzielni mieszkaniowej: Spółdzielnia Mieszkaniowa z/s w Skarżysku-Kamiennej (adres spółdzielni: al. Tysiąclecia 10, 26-110 Skarżysko-Kamienna), dla którego nie ma urządzonej księgi wieczystej. Lokal mieszkalny o powierzchni 39,82 m2 składa się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki, WC i przedpokoju położony jest na pierwszej kondygnacji (parterze) pięciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego nieruchomość położona jest na obszarze oznaczonym jako tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.

**Adres nieruchomości**
ul. Spółdzielcza ***/***, 26-110 Skarżysko-Kamienna, poczta Skarżysko-Kamienna

**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Tereny mieszkaniowe

**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
rejestr spółdzielni o numerze brak, Spółdzielnia Mieszkaniowa

**Cena wywołania**
156 150,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

**Najniższe postąpienie**
1 562,00 zł

**Suma oszacowania**
208 200,00 zł

**Wysokość rękojmi**
20 820,00 zł

**Złożenie rękojmi do**
12.05.2026 r. 23:59

**Termin licytacji**
14.05.2026 r. 09:00 - 21.05.2026 r. 09:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: Bank Pekao SA 56124050481111001078711384 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przed licytacją, w godzinach od 09:00 do 14:00. Miejsce oględzin: pod adresem ul. Spółdzielcza ***/***, 26-110 Skarżysko-Kamienna, poczta Skarżysko-Kamienna.

W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl oraz przystąpienie do przetargu na 2 dni robocze przed rozpoczęciem.

Rękojmię należy złożyć najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.