Licytacja komornicza mieszkania: Szczecin, Czcibora

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

377 250 zł

6 340 zł/m²
60 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-04-21

SPÓŁDZIELCZE WŁASNOŚCIOWE PRAWO DO LOKALU

Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie Grzegorz Rudkowski
Kancelaria Komornicza nr XIV w Szczecinie
ul. Szafera 194E
71-245 Szczecin

Sygnatura: GKm 48/24

## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie Grzegorz Rudkowski Kancelaria Komornicza nr XIV w Szczecinie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 21.04.2026 r. o godz. 09:30 w Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie, pod adresem Pl. Żołnierza Polskiego ***, 70-551 SZCZECIN, poczta SZCZECIN, numer sali 136, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

SPÓŁDZIELCZE WŁASNOŚCIOWE PRAWO DO LOKALU
spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego

**Adres nieruchomości**
ul. Czcibora ***/***, 71-667 Szczecin, poczta Szczecin

**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Tereny mieszkaniowe

**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
- rejestr spółdzielni o numerze NC/13/01/2026/CP, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Wspólny Dom" w Szczecinie
- księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie X Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód

**Dłużnik**
***************

**Cena wywołania**
377 250,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

**Najniższe postąpienie**
3 773,00 zł

**Suma oszacowania**
503 000,00 zł

**Wysokość rękojmi**
50 300,00 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: BNP Paribas Bank Polska S.A. 86160014621830338120000001. Rękojmię należy złożyć w terminie do 20.04.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przed licytacją, w godzinach od 10:00 do 14:00. Miejsce oględzin: pod adresem ul. Czcibora ***/***, 71-667 Szczecin, poczta Szczecin.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.