Licytacja komornicza mieszkania: Szczecin, Zygmunta Felczaka
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
207 750 zł
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-05-13
SPÓŁDZIELCZE WŁASNOŚCIOWE PRAWO DO LOKALU MIESZKALNEGO.
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum w Szczecinie Łukasz Pauch
Kancelaria Komornicza nr IV w Szczecinie
Adama Mickiewicza ***/***
70-384 Szczecin
Sygnatura: Kmp 7/24
OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum w Szczecinie Łukasz Pauch Kancelaria Komornicza nr IV w Szczecinie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 13.05.2026 r. o godz. 10:00 w Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum w Szczecinie, pod adresem ul. Kaszubska 42, 70-952 SZCZECIN, poczta SZCZECIN, numer sali 50, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
SPÓŁDZIELCZE WŁASNOŚCIOWE PRAWO DO LOKALU MIESZKALNEGO.
spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego.
Adres nieruchomości
ul. Zygmunta Felczaka **-***/***, 71-412 Szczecin, poczta Szczecin
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
rejestr spółdzielni o numerze -, Spółdzielnia Mieszkaniowa ŚRÓDMIEŚCIE
Dłużnik
******** ********
Cena wywołania
207 750,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
2 078,00 zł
Suma oszacowania
277 000,00 zł
Wysokość rękojmi
27 700,00 zł
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: Santander Bank Polska SA 59 1090 2268 0000 0001 2601 6758 Rękojmię należy złożyć w terminie do 12.05.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 00:01 do 00:02. Miejsce oględzin pod adresem: ul. Zygmunta Felczaka **-***/***, 71-412 Szczecin, poczta Szczecin.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.