Przetargi i licytacje: grunty śląskie

Lokalizacja

Organizator przetargu

Typ nieruchomości

Przetarg na działkę

Dąbrowa Górnicza, Rudna

...odbędzie się pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, stanowiącej własność Gminy Dąbrowa Górnicza, położonej w Dąbrowie Górniczej przy ul. Rudnej ozn. nr geod. 5549 o pow. 1663 m2 (obręb 0013, Strzemieszyce Wielkie).
Według stanu na dzień ogłoszenia przetargu księga wieczysta prowadzona jest dla nieruchomości o łącznej powierzchni 3,9981 ha, przedmiotowa działka wpisana jest pod numerem 16 (identyfikator 246501_1.0013.5549). Położenie: województwo śląs...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

145 930 zł

87,75 zł/m²

1 663 m²

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza
Przetarg na działkę

Dąbrowa Górnicza, Rudna

Cena wywoławcza:

145 930 zł

87,75 zł/m²

1 663 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza
Przetarg na działkę

Bielsko-Biała, Lipnik, Lipnicka

Prezydent Miasta Bielska-Białej
ogłasza pierwszy przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż
nieruchomości gruntowej, położonej w Bielsku-Białej przy ul. Lipnickiej,
stanowiącej własność Gminy Bielsko-Biała
Oznaczenie nieruchomości dz. 367/5
obj. Kw BB1B/00126860/2
obręb Lipnik
Powierzchnia nieruchomości 518 m2
Cena wywoławcza nieruchomości 310.800,00 zł
Wysokość wadium 31.000,00 zł
Sprzedaż nieruchomości podlega zwolnieniu z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9
ustawy o podatku od towa...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

310 800 zł

600 zł/m²

518 m²

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Bielsko-Biała
Przetarg na działkę

Bielsko-Biała, Lipnik, Lipnicka

Cena wywoławcza:

310 800 zł

600 zł/m²

518 m²

Prezydent Miasta Bielska-Białej
stanowiącej własność Gminy Bielsko-Biała
Oznaczenie nieruchomości dz. 367/5
obj. Kw BB1B/00126860/2
obręb Lipnik
Powierzchnia nieruchomości 518 m2
Cena wywoławcza nieruchomości 310.800,00 zł
Wysokość wadium 31.000,00 zł
ustawy o podatku od towa...
Szczegóły przetargu

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Bielsko-Biała
Przetarg na działkę

Racibórz, Katarzyny

...odbędzie się 30 kwietnia 2026 r. o godzinie 11.00, w sali nr 125 na I piętrze Urzędu Miasta Racibórz
przy ul. Króla Stefana Batorego 6.
9. Wysokość, forma, termin i miejsce wniesienia wadium:
9.1. Osoba przystępująca do przetargu winna wpłacić wadium w pieniądzu, w kwocie 10 000 zł, na konto bankowe
Nr 97 1050 1070 1000 0004 0003 3544 ING Bank Śląski S.A., z zastrzeżeniem, iż wpłata winna być uznana na
rachunku gminy najpóźniej w dniu 23 kwietnia 2026 r.
9.2. Dowód wpłaty wadium winien wskaz...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

100 000 zł

159 zł/m²

630 m²

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Racibórz
Przetarg na działkę

Racibórz, Katarzyny

Cena wywoławcza:

100 000 zł

159 zł/m²

630 m²

przy ul. Króla Stefana Batorego 6.
9. Wysokość, forma, termin i miejsce wniesienia wadium:
rachunku gminy najpóźniej w dniu 23 kwietnia 2026 r.
9.2. Dowód wpłaty wadium winien wskaz...
Szczegóły przetargu

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Racibórz
Przetarg na działkę

żywiecki, gm. Łękawica, Łękawica

Widokowa działka o regularnym kształcie, nieurządzona, porośnięta łąką.

W Miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego ujęta jako "ziele nieurządzona". Działka nie jest budowlana.

Nr księgi wieczystej ***.

Oznaczenie w księdze wieczystej:

R - GRUNTY ORNE.

Syndyk sprzedaje działkę w stanie wolnym od obciążeń z czystą księgą wieczystą (sprzedaż egzekucyjna).

Oferty można składać do dnia 30 kwietnia 2026 r. do godz.: 10:00 w Kancelarii syndyka LEGIS PARTNER sp. z o. Przed złożeniem ofert...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

63 691 zł

12,12 zł/m²

5 255 m²

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
Syndyk
Przetarg na działkę

żywiecki, gm. Łękawica, Łękawica

Cena wywoławcza:

63 691 zł

12,12 zł/m²

5 255 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
Syndyk
Przetarg na działkę

Woźniki

nieruchomość nierolna, niezabudowana- szczegóły w załączniku poniżej ...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

2 452 000 zł

160 zł/m²

15 320 m²

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
KOWR
Przetarg na działkę

Woźniki

Cena wywoławcza:

2 452 000 zł

160 zł/m²

15 320 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
KOWR
Przetarg na działkę

Zawiercie

nieruchomość nierolna, niezabudowana- szczegóły w załączniku poniżej...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

348 000 zł

61,48 zł/m²

5 660 m²

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
KOWR
Przetarg na działkę

Zawiercie

Cena wywoławcza:

348 000 zł

61,48 zł/m²

5 660 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
KOWR
Przetarg na działkę

Knurów

Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

34 087 000 zł

213 zł/m²

160 234 m²

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
KOWR
Przetarg na działkę

Knurów

Cena wywoławcza:

34 087 000 zł

213 zł/m²

160 234 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
KOWR
Przetarg na działkę

Pszów

Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

4 682 000 zł

170 zł/m²

27 552 m²

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
KOWR
Przetarg na działkę

Pszów

Cena wywoławcza:

4 682 000 zł

170 zł/m²

27 552 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
KOWR
Przetarg na działkę

Katowice

...odbędzie się za pośrednictwem Platformy przetargowej (przetargi.sdsm.pl/), dnia 30.04.2026 roku (czwartek) o godzinie 09:00 (od 09:00 do 09:30).

Warunki przystąpienia do aukcji elektronicznej:

W Aukcjach prowadzonych na Platformie mogą uczestniczyć tylko zarejestrowani użytkownicy. Rejestracji można dokonać tutaj (przetargi.sdsm.pl/main/zarejestruj).

W wyniku rejestracji zostaje utworzone konto Użytkownika, które wymaga aktywacji przez Spółkę, po weryfikacji danych Użytkownika. Aktywacja ...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

1 150 000 zł

1 003 zł/m²

1 147 m²

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
Śląsko-Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa
Przetarg na działkę

Katowice

Cena wywoławcza:

1 150 000 zł

1 003 zł/m²

1 147 m²

Warunki przystąpienia do aukcji elektronicznej:

Szczegóły przetargu

Termin: 2026-04-30

Organizator przetargu:
Śląsko-Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa
Przetarg na działkę

Tychy, Jaśkowicka

...odbędzie się w siedzibie Urzędu Miasta Tychy, Al. Niepodległości 49, sala 102 (I piętro),
w dniu 29.04.2026 roku o godz. 10:00.

9. WYSOKOŚĆ WADIUM, FORMA, TERMIN I MIEJSCE JEGO WNIESIENIA:

Wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej nieruchomości tj. 58 000,00 zł najpóźniej w terminie do 20 kwietnia
2026 roku. Za datę wpłaty uznaje się dzień wpływu środków na wskazany nr rachunku bankowego. Wadium ma być wniesione
przelewem środków pieniężnych na rachunek Urzędu Miasta Tychy Wydział Bud...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

580 000 zł

577 zł/m²

1 006 m²

Termin: 2026-04-29

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Tychy
Przetarg na działkę

Tychy, Jaśkowicka

Cena wywoławcza:

580 000 zł

577 zł/m²

1 006 m²

w dniu 29.04.2026 roku o godz. 10:00.

Szczegóły przetargu

Termin: 2026-04-29

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Tychy
Przetarg na działkę

Gliwice

PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach posiada w swojej ofercie nieruchomość niezabudowaną położoną w Gliwicach w rejonie ulicy Kostki oraz Błogosławionego Czesława, oznaczoną geodezyjne jako działki nr: 277, 754/1, 754/2 o łącznej pow. 0,4223 ha.

Nieruchomość położona we wschodniej części miasta (około 2 km od centrum miasta), najbliższe otoczenie stanowią tereny i obiekty usługowe, handlowe, magazynowe, biurowe, przemysłowe oraz kolejowe. Nieruchomość położona jest w od...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

820 000 zł

194 zł/m²

4 223 m²

Termin: 2026-04-29

Organizator przetargu:
PKP
Przetarg na działkę

Gliwice

Cena wywoławcza:

820 000 zł

194 zł/m²

4 223 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2026-04-29

Organizator przetargu:
PKP
Przetarg na działkę

pszczyński, gm. Suszec, Suszec

...odbędzie się w siedzibie Urzędu Gminy Suszec przy ul. Lipowej 1 w dniu 29 kwietnia 2026 roku o godz. 10.00

5. Wadium należy wpłacić do dnia 23 kwietnia 2026r. na konto Gminy Suszec nr 58 8456 1019 2001 0000 0446 0004 - decyduje data wpływu.

6. Przetarg prowadzony będzie zgodnie z procedurami ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 399).

7. Ogłoszenie o przetargu w pełnej treści wywieszone jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Suszec i opu...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

42 000 zł

134 zł/m²

314 m²

Termin: 2026-04-29

Organizator przetargu:
Urząd Gminy Suszec
Przetarg na działkę

pszczyński, gm. Suszec, Suszec

Cena wywoławcza:

42 000 zł

134 zł/m²

314 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2026-04-29

Organizator przetargu:
Urząd Gminy Suszec
Licytacja komornicza działki

żywiecki, gm. Jeleśnia, Jeleśnia

...druga licytacja nieruchomości:

---

1
***NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA, DZIAŁKA NR ***/***

Nieruchomość położona w Jeleśni, posiadającej założoną księgę wieczystą o nr *** działki nr ***/***, ***, ***/***, ***/***, ***/***, ***/***, ***, ***/***

***Adres nieruchomości***
34-340 Jeleśnia, poczta Jeleśnia

***Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości***
Łąki trwałe

***Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja***
księga wieczysta (NKW) o numerze ***, Sąd Rejonowy w Żywcu V Wydział Ksiąg Wieczyst...
Szczegóły licytacji komorniczej

Cena wywoławcza:

34 835 zł

Termin: 2026-04-29

Organizator licytacji:
KOMORNIK
Licytacja komornicza działki

żywiecki, gm. Jeleśnia, Jeleśnia

Cena wywoławcza:

34 835 zł

...druga licytacja nieruchomości:

---

1
***NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA, DZIAŁKA NR ***/***