Przetargi i licytacje: grunty śląskie

Lokalizacja

Organizator przetargu

Typ nieruchomości

Przetarg na działkę

Ruda Śląska, Ruda

...odbędzie się na portalu aukcyjnym: https://lain3-srk.coig.biz/
w dniu 12.08.2025r. o godz. 1200
I. Przedmiot przetargu:
Przetarg nr 230-106/2024 – sprzedaż nieruchomości położonych w Rudzie Śląskiej w rejonie ul. Bielszowickiej,
obręb Bielszowice, o łącznej powierzchni 1,3661 ha, w skład których wchodzą:
1. prawo własności niezabudowanej działki gruntu nr 511/23 o pow. 0,0788 ha, zapisanej w księdze wieczystej
GL1S/00011374/0 prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej,
2. prawo własnoś...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

1 224 000 zł

89,60 zł/m²

13 661 m²

Termin: 2025-08-08

Organizator przetargu:
Spółka Restrukturyzacji Kopalń SRK
Przetarg na działkę

Ruda Śląska, Ruda

Cena wywoławcza:

1 224 000 zł

89,60 zł/m²

13 661 m²

w dniu 12.08.2025r. o godz. 1200
I. Przedmiot przetargu:
2. prawo własnoś...
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-08-08

Organizator przetargu:
Spółka Restrukturyzacji Kopalń SRK
Przetarg na działkę

Czeladź, Będzińska

BK-GN.6840.18.2025

WYCIĄG Z OGŁOSZENIA O PRZETARGU

Działając na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami

Burmistrz Miasta Czeladź ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Czeladź

1. Do sprzedaży przeznacza się niezabudowaną nieruchomość gruntową, stanowiącą własność Gminy Czeladź, położoną w Czeladzi w pobliżu ulicy Będzińskiej oznaczoną numerem działki 13937 obręb Czeladź (dawny nr 186/2 arkusz mapy 10),...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

3 300 000 zł

160 zł/m²

20 637 m²

Termin: 2025-08-07

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Czeladź
Przetarg na działkę

Czeladź, Będzińska

Cena wywoławcza:

3 300 000 zł

160 zł/m²

20 637 m²

BK-GN.6840.18.2025

WYCIĄG Z OGŁOSZENIA O PRZETARGU

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-08-07

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Czeladź
Przetarg na działkę

Żywiec

...odbędzie się dnia 7 sierpnia 2025 r. o godz. 11:30 w budynku Urzędu Miejskiego w Żywcu, Rynek 2, budynek A, I piętro, pok. 102.

...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

200 000 zł

26,78 zł/m²

7 467 m²

Termin: 2025-08-07

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Żywiec
Przetarg na działkę

Żywiec

Cena wywoławcza:

200 000 zł

26,78 zł/m²

7 467 m²

...
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-08-07

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Żywiec
Przetarg na działkę

Żywiec

Burmistrz Miasta Żywca ogłasza

PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY
na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w Żywcu,

w rejonie ulic Sporyskiej i Łąkowej.

Przedmiot przetargu:

*** Numer działki: 10405
*** Powierzchnia: 0,4982 ha
*** Księga wieczysta: BB1Z/00050658/0
*** Własność: Gmina Żywiec
*** Położenie: przy granicy z miejscowością Trzebinia
(współrzędne: 49.6616, 19.2249)
*** Dostęp do drogi: Brak bezpośredniego dostępu na terenie Żywca. Możliwość urządzenia dojazdu przez działkę gminną n...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

150 000 zł

30,11 zł/m²

4 982 m²

Termin: 2025-08-07

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Żywiec
Przetarg na działkę

Żywiec

Cena wywoławcza:

150 000 zł

30,11 zł/m²

4 982 m²

Burmistrz Miasta Żywca ogłasza

PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY
na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w Żywcu,

w rejonie ulic Sporyskiej i Łąkowej.

Przedmiot przetargu:

*** Numer działki: 10405
*** Powierzchnia: 0,4982 ha
*** Księga wieczysta: BB1Z/00050658/0
*** Własność: Gmina Żywiec
*** Położenie: przy granicy z miejscowością Trzebinia
(współrzędne: 49.6616, 19.2249)
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-08-07

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Żywiec
Przetarg na działkę

Żywiec, Łączna

Burmistrz Miasta Żywca ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zlokalizowanej w Żywcu przy ul. Łącznej.

Szczegóły nieruchomości:

*** Lokalizacja: ul. Łączna, Żywiec
*** Działki nr: 4065/16 i 4065/17
*** Łączna powierzchnia: 0,0660 ha (4065/16 – 0,0324 ha, 4065/17 – 0,0336 ha)
*** Księga wieczysta: BB1Z/00015826/2
*** Własność: Gmina Żywiec

Charakterystyka:

*** Regularny kształt prostokąta (ok. 27 m x 24 m)
*** Teren płaski, dotychczas wykorzystywany jako ogr...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

123 000 zł

186 zł/m²

660 m²

Termin: 2025-08-07

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Żywiec
Przetarg na działkę

Żywiec, Łączna

Cena wywoławcza:

123 000 zł

186 zł/m²

660 m²

Szczegóły nieruchomości:

*** Lokalizacja: ul. Łączna, Żywiec
*** Działki nr: 4065/16 i 4065/17
*** Księga wieczysta: BB1Z/00015826/2
*** Własność: Gmina Żywiec

Charakterystyka:

*** Regularny kształt prostokąta (ok. 27 m x 24 m)
*** Teren płaski, dotychczas wykorzystywany jako ogr...
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-08-07

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Żywiec
Licytacja komornicza działki

tarnogórski, gm. Tworóg, Hanusek, Słowiańska

...pierwsza licytacja w trybie elektronicznym niżej wymienionych nieruchomości:

- nieruchomości, której właścicielem jest *** położonej przy Słowiańska ***/***, Hanusek, 42-690 Tworóg, dla której SĄD REJONOWY TARNOWSKIE GÓRY V WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH (adres: ul. Opolska ***/***, TARNOWSKIE GÓRY, 42-600 TARNOWSKIE GÓRY) prowadzi księgę wieczystą o numerze GL1T/***/6.

Opis nieruchomości:

działki gruntu nr ***/7, ***,6 i ***/6 o łącznej powierzchni 9233 m2, niezabudowane, wykorzystywane na ce...
Szczegóły licytacji komorniczej

Cena wywoławcza:

732 750 zł

79,36 zł/m²

9 233 m²

Termin: 2025-08-07

Organizator licytacji:
KOMORNIK
Licytacja komornicza działki

tarnogórski, gm. Tworóg, Hanusek, Słowiańska

Cena wywoławcza:

732 750 zł

79,36 zł/m²

9 233 m²

Opis nieruchomości:

Szczegóły licytacji komorniczej

Termin: 2025-08-07

Organizator licytacji:
KOMORNIK
Przetarg na działkę

rybnicki, gm. Czerwionka-Leszczyny, Bełk

...odbędzie się w dniu 7 sierpnia 2025 r. o godz. 1000 na Sali Narad
Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny przy ul. Parkowej 9.
...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

25 000 zł

189 zł/m²

132 m²

Termin: 2025-08-07

Organizator przetargu:
Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny
Przetarg na działkę

rybnicki, gm. Czerwionka-Leszczyny, Bełk

Cena wywoławcza:

25 000 zł

189 zł/m²

132 m²

...
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-08-07

Organizator przetargu:
Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny
Przetarg na działkę

częstochowski, gm. Starcza, Łysiec

...odbędzie się w dniu 07 sierpnia 2025 roku w Urzędzie Gminy Starcza ul. Gminna 4 o godzinie 10:00

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu w wysokości 10% ceny wywoławczej w terminie do dnia 04.08.2025 r. na konto Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy Myszków Nr 96 8279 0000 0100 2479 2001 0004. Za datę wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek Urzędu Gminy w Starczy.

Tytuł wpłaty wadium winien jednoznacznie wskazywać numer działki, kt...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

95 000 zł

89,20 zł/m²

1 065 m²

Termin: 2025-08-07

Organizator przetargu:
Urząd Gminy Starcza
Przetarg na działkę

częstochowski, gm. Starcza, Łysiec

Cena wywoławcza:

95 000 zł

89,20 zł/m²

1 065 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-08-07

Organizator przetargu:
Urząd Gminy Starcza
Licytacja komornicza działki

mikołowski, gm. Wyry, Wyry, Zwycięstwa

- nieruchomości, której właścicielem jest *** *** położonej przy Zwycięstwa ***, 43-176 Wyry, dla której Sąd Rejonowy w Mikołowie Wydział V Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Wyszyńskiego 4, Mikołów, 43-190 Mikołów) prowadzi księgę wieczystą o numerze KA1M/***/9.

Opis nieruchomości:

Przedmiotem przetargu jest nieruchomość gruntowa niezabudowana, oznaczona numerem działki ***/***, o powierzchni 1,9808 ha. Kształt dział...
Szczegóły licytacji komorniczej

Cena wywoławcza:

1 900 350 zł

9,59 zł/m²

198 080 m²

Termin: 2025-08-07

Organizator licytacji:
KOMORNIK
Licytacja komornicza działki

mikołowski, gm. Wyry, Wyry, Zwycięstwa

Cena wywoławcza:

1 900 350 zł

9,59 zł/m²

198 080 m²

Opis nieruchomości:

Szczegóły licytacji komorniczej

Termin: 2025-08-07

Organizator licytacji:
KOMORNIK
Przetarg na działkę

lubliniecki, gm. Herby, Mochała

...odbędzie się dnia 06.08.2025r. w Urzędzie Gminy w Herbach, ul. Lubliniecka 33 (pokój nr 9) o godzinie 1000.__

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium (wniesione w pieniądzu) w wysokości podanej powyżej na konto MBS w Myszkowie nr 48 8288 1014 2001 0000 0042 0001. Wadium należy wpłacić najpóźniej do dnia 30.07.2025r. (w przypadku przelewu decyduje data wpływu środków na konto bankowe gminy), w uwagach proszę wpisać „Wadium na przetarg dotyczący działki nr (należy podać num...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

424 350 zł

58,63 zł/m²

7 238 m²

Termin: 2025-08-06

Organizator przetargu:
Urząd Gminy Herby
Przetarg na działkę

lubliniecki, gm. Herby, Mochała

Cena wywoławcza:

424 350 zł

58,63 zł/m²

7 238 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-08-06

Organizator przetargu:
Urząd Gminy Herby
Przetarg na działkę

Cieszyn, Zajęcza/Królicza

...odbędzie się w dniu 6 sierpnia 2025 r. w sali nr 205 Urzędu Miejskiego w Cieszynie (Rynek 1, II piętro) o godz. 11:00.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie w formie pieniężnej wadium w wysokości 7 500,00 zł w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 sierpnia 2025 r. przelewem na konto Urzędu Miejskiego PKO Bank Polski w Cieszynie nr 12 1020 2313 0000 3102 1123 5233. Za termin wpłaty wadium uważa się wpływ środków finansowych na konto Urzędu Miejskiego w Cieszynie.
...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

73 000 zł

54,97 zł/m²

1 328 m²

Termin: 2025-08-06

Organizator przetargu:
Urząd Miejski w Cieszynie
Przetarg na działkę

Cieszyn, Zajęcza/Królicza

Cena wywoławcza:

73 000 zł

54,97 zł/m²

1 328 m²

...
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-08-06

Organizator przetargu:
Urząd Miejski w Cieszynie
Licytacja komornicza działki

raciborski, gm. Kornowac, Rzuchów

...pierwsza licytacja nieruchomości gruntowej, którą stanowią dwie bezpośrednio ze sobą sąsiadujące niezabudowane działki gruntu nr ***/*** i ***/*** o łącznej powierzchni 0,3880 ha, objęta Księgą Wieczystą Numer GL1R/***/6, położona jest w województwie śląskim, powiecie raciborskim, gminie Kornowac, obrębie ewidencyjnym Rzuchów przy ulicy Pszowskiej.

OPIS NIERUCHOMOŚCI:

Przedmiotowa nieruchomość położona jest w województwie śląskim, powiecie raciborskim, gminie Kornowac, obrębie ewidencyjnym...
Szczegóły licytacji komorniczej

Cena wywoławcza:

273 414 zł

70,47 zł/m²

3 880 m²

Termin: 2025-08-06

Organizator licytacji:
KOMORNIK
Licytacja komornicza działki

raciborski, gm. Kornowac, Rzuchów

Cena wywoławcza:

273 414 zł

70,47 zł/m²

3 880 m²

OPIS NIERUCHOMOŚCI:

Szczegóły licytacji komorniczej

Termin: 2025-08-06

Organizator licytacji:
KOMORNIK
Przetarg na działkę

Czeladź, Malinowa

Burmistrz Miasta Czeladź ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości
stanowiących własność Gminy Czeladź
1. Do sprzedaży przeznacza się nieruchomości gruntowe stanowiące własność Gminy Czeladź, położone w
Czeladzi, przy ul. Malinowej, obejmujące działki nr 12993 obręb Czeladź (dawny nr 380 arkusz mapy 13) o
powierzchni 0,0643 ha, rodzaj użytków B, księga wieczysta KA1B/00006264/3; nr 12424 obręb Czeladź
(dawny nr 55/13 arkusz mapy 13) o powierzchni 0,0172 ha, rodzaj użytkó...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

250 000 zł

291 zł/m²

858 m²

Termin: 2025-08-06

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Czeladź
Przetarg na działkę

Czeladź, Malinowa

Cena wywoławcza:

250 000 zł

291 zł/m²

858 m²

stanowiących własność Gminy Czeladź
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-08-06

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Czeladź
Przetarg na działkę

pszczyński, gm. Goczałkowice-Zdrój, Goczałkowice-Zdrój

...odbędzie się dnia 6 sierpnia 2025 r. w Sali 101 Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój przy ul. Szkolnej 13, o godzinie 10:00.

10. Wadium w wysokości 7 000,00 zł. (słownie: siedem tysięcy złotych) należy wpłacić do dnia 1 sierpnia 2025 r. przelewem na rachunek bankowy Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój prowadzony przez Bank Spółdzielczy w Pszczynie 94 8448 0004 0033 6691 2000 0006. Liczy się data wpływu na konto tut. Urzędu.

11. Wadium zostanie zwrócone niezwłocznie po odwołaniu lub zamknięciu przet...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

110 000 zł

156 zł/m²

707 m²

Termin: 2025-08-06

Organizator przetargu:
Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój
Przetarg na działkę

pszczyński, gm. Goczałkowice-Zdrój, Goczałkowice-Zdrój

Cena wywoławcza:

110 000 zł

156 zł/m²

707 m²

Szczegóły przetargu

Termin: 2025-08-06

Organizator przetargu:
Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój
Przetarg na działkę

Gliwice, Starogliwicka

...rozpocznie się III ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż prawa własności części nieruchomości obejmującej niezabudowaną działkę nr 152/3, obręb Niepaszyce Północ, o powierzchni 0,1080 ha oraz 1/6 udziału w drodze, tj. działka nr 152/8, obręb Niepaszyce Północ, KW nr GL1G/00120747/2, położonych przy ul. Starogliwickiej.

Cena wywoławcza nieruchomości: 352 700,00 zł
Wadium: 35 300,00 zł
Minimalne postąpienie: 3530,00 zł
_Cena nieruchomości jest ceną brutto, która zawiera 23% podatek VAT zg...
Szczegóły przetargu

Cena wywoławcza:

352 700 zł

327 zł/m²

1 080 m²

Termin: 2025-08-06

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Gliwice
Przetarg na działkę

Gliwice, Starogliwicka

Cena wywoławcza:

352 700 zł

327 zł/m²

1 080 m²

Cena wywoławcza nieruchomości: 352 700,00 zł
Wadium: 35 300,00 zł
Minimalne postąpienie: 3530,00 zł
Szczegóły przetargu

Termin: 2025-08-06

Organizator przetargu:
Urząd Miasta Gliwice
1                         100
- Najnowsze obwieszczenia o przetargach i licytacjach nieruchomości z 4999 źródeł
- Ogłoszenia bezpośrednie i agencyjne z 52 portali nieruchomości