Przetarg na działkę: sławieński, gm. Postomino, Dzierżęcin

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

133 713 zł

7,87 zł/m²
17 000 m²
Organizator przetargu:
KOWR
Termin: 2026-05-11

KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
Oddział Terenowy w Koszalinie
działając na podstawie art. 29 ust. 2 ustawy z dnia 19 października 1991 roku o gospodarowaniu
nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (t. j.: Dz.U. z 2025 r., poz. 826) oraz rozporządzenia Ministra
Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30.04.2012 r. w sprawie szċzegółowego trybu sprzedaży nieruchomości Zasobu
Własności Rolnej Skarbu Państwa i ich części składowych, warunków obniżenia ceny sprzedaży nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków oraz stawek szacunkowých gruntów (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 2092)
ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż
nieruchomości gruntowej niezabudowanej, wchodzącej w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa,
położonej na terenie gminy Postomino powiat sławieński, pochodzącej z byłego PFZ Postomino.
PRZEDMIOT SPRZEDAŻY:
Przedmiotem sprzedaży będzie nieruchomość określona w wykazie z dnia 23.12.2025 г.
nr KOS.WKUZ.SŁ.4240.W.147.2025.IS, opublikowanym w dniu 07.01.2026 r., w skład której wchodzą:
grunty położone w obrębie Dzierżęcin, dla których jest prowadzona księga wieczysta KO1E/00014088/9
i oznaczone w ewidencji gruntów jako działka nr: 61/1 okręg podatkowy III.
Według danych z ewidencji gruntów i budynków ogólna powierzchnia nieruchomości wynosi: 1,7000 ha,
w tym użytki rolne: 1,5800 ha.
W skład nieruchomości wchodzą:
- grunty orne: 1,5300 ha, (w tym kl: RIVa - 1,4000 ha, RV - 0,1300 ha)
- łąki trwałe: 0,0500 ha, (w tym kl: ŁV -0,0500 ha)