Licytacja komornicza działki: mielecki, gm. Gawłuszowice, Krzemienica


ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

5 250 zł

2,63 zł/m 2
2 000 m2
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2023-11-27

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
W TRYBIE UPROSZCZONEJ EGZEKUCJI Z NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Mielcu mgr Andrzej Janusz zawiadamia na podstawie art.1013 ze zn.6 kpc w związku z art. 867 kpc, że w dniu 27-11-2023r o godz.10:00 w Kancelarii Komornika przy ulicy Kościuszki 18, 39-300 Mielec w trybie egzekucji uproszczonej z nieruchomości odbędzie się:
P I E R W S Z A L I C Y T A C J A
Nieruchomości gruntowej niezabudowanej, tj.: działki ewidencyjnej nr 232 - obręb 0032, o powierzchni gruntu 0,2 ha oraz działki ewidencyjnej nr 244 obręb 0032 o pow. gruntu 0,8 ha położonych w Krzemienicy, gmina Gawłuszowice, powiat mielecki, województwo podkarpackie objętych księgą wieczystą nr *******************.
Nieruchomość oszacowana jest na kwotę:
działka nr 232 o pow. 0,2 ha wynosi - 7 000 zł
działka nr 244 o pow. 0,8 ha wynosi - 31 000 zł
Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania nieruchomości tj.
działka nr 232 o pow. 0,2 ha cena wywoławcza wynosi - 5.250,00 zł
działka nr 244 o pow. 0,8 ha cena wywoławcza wynosi - 23.250,00 zł
Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% ceny oszacowania nieruchomości
działka nr 232 o pow. 0,2 ha wadium wynosi - 700,00 zł
działka nr 244 o pow. 0,8 ha wadium wynosi - 3.100,00 zł
Rękojmię należy wpłacić najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację w kancelarii komornika lub na konto komornika w Banku Spółdzielczym w Mielcu nr 49 91830005200100368256000.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z komornikiem, elaborat szacunkowy tej nieruchomości znajduje się do wglądu 
w biurze komornika, Tel 177731125. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się; pozostałym licytantom rękojmię zwraca się niezwłocznie. 
Jeżeli nabywca nie wykonał w terminie warunków licytacji co do zapłaty ceny, traci rękojmię, a skutki przybicia wygasają. Z utraconej rękojmi pokrywa się koszty egzekucji związanej ze sprzedażą, a reszta wchodzi w skład sumy uzyskanej w egzekucji albo jeżeli egzekucja została umorzona jest przelewana na dochód Skarbu Państwa (art. 8671 kpc w zw. z art. 10136 § 1 kpc).
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w zw. z art. 10136 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule. W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo, osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym oraz licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym, chyba że chodzi o pełnomocnictwo udzielone adwokatowi lub radcy prawnemu (art. 8672 kpc w zw. z art. 10136 § 1 kpc). W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 14.00.
Nieruchomość, co do której prowadzona jest uproszczona egzekucja z nieruchomości, a której sprzedaż nie nastąpiła w trybie sprzedaży z wolnej ręki - podlega sprzedaży w drodze licytacji, do której stosuje się przepisy o licytacji w egzekucji z ruchomości (art.10136 § 1 k.p.c.).
Art. 871 kpc Nabywca jest obowiązany zapłacić cenę nabycia natychmiast po udzieleniu mu przybicia. Gdy jednak cena nabycia przewyższa pięćset złotych, obowiązek nabywcy ogranicza się do złożenia natychmiast jednej piątej ceny, nie mniej jednak niż pięćset złotych, przy czym resztę ceny, na którą zalicza się złożoną rękojmię, uiszcza się w dniu następnym w godzinach urzędowania kancelarii komorniczej lub na rachunek bankowy komornika do godziny osiemnastej dnia następnego. 
Art. 872.kpc § 1. Nabywca, który w przepisanym terminie nie uiści ceny w całości lub części, traci prawa wynikające z przybicia.
§ 2. Jeżeli nabywca nie uiści w terminie sumy przypadającej do zapłaty natychmiast przy udzieleniu przybicia, komornik wznowi niezwłocznie przetarg tych samych nieruchomości, rozpoczynając od ceny wywołania, przy czym opieszały nabywca nie może nadal uczestniczyć w licytacji. W razie niezapłacenia w terminie reszty ceny płatnej dnia następnego po licytacji, będzie wyznaczona ponowna licytacja na warunkach drugiej.
§ 3. Od nabywcy zwolnionego z obowiązku wpłacenia rękojmi, który nie dopełnił obowiązku zapłaty ceny lub jej części w przepisanym terminie, komornik ściąga sumę odpowiadającą jednej dziesiątej sumy oszacowania. Na sumę ściąganą przez komornika zalicza się kwoty wpłacone przez nabywcę.
§ 4. Z sumy ściągniętej od nabywcy pokrywa się koszty związane z licytacją.
Art. 874.kpc Nabywca po uprawomocnieniu się przybicia i zapłaceniu całej ceny staje się właścicielem nabytych nieruchomości. Gdy sąd odmówi przybicia, wypłacona cena nabycia ulega zwrotowi.
Art. 1000. § 1 kpc. Z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności wygasają wszelkie prawa i skutki ujawnienia praw i roszczeń osobistych ciążące na nieruchomości. Na miejsce tych praw powstaje prawo do zaspokojenia z ceny nabycia z pierwszeństwem przewidzianym w przepisach o podziale ceny uzyskanej z egzekucji.
Zgodnie z art.767 kpc § 1na czynności komornika przysługuje skarga do sądu rejonowego, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej. Dotyczy to także zaniechania przez komornika dokonania czynności. Skargę rozpoznaje sąd właściwy ze względu na siedzibę kancelarii komornika.
Skargę wnosi się w terminie tygodniowym od dnia dokonania czynności. Opłata od skargi wynosi 50,00zł.
Prawomocne postanowienie sądu o przysądzeniu własności przenosi własność nieruchomości na nabywcę. Orzeczenie to wywołuje takie same skutki prawne jak czynność prawna wymieniona w art. 1 ust.1 pkt.1 lit.
a Ustawy z dnia 09 września 2000r. o podatku od czynności cywilnoprawnych. Za datę dokonania czynności cywilnoprawnej należy zatem przyjąć datę uprawomocnienia się postanowienia przysądzającego własność nieruchomości.
Zastrzega się prawo odwołania licytacji bez podania przyczyn. 

K  O  M  O  R  N  I K    
mgr Andrzej Janusz    

   
   
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla użytkowników PRO przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar


Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.


Aukcja to doskonała okazja do nabycia działki poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem.