Licytacja komornicza mieszkania: Łęczyca, Dworcowa
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
62 196 zł
1 502 zł/m 2
41 m2
2 pokoje
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2023-04-18
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Łęczycy Aneta Ruszczyk Kancelaria Komornicza nr II w Łęczycy na podstawie art. 986[4] § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 18-04-2023r. o godz. 10:00 za pośrednictwem systemu teleinformatycznego dostępnego pod adresem: https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość położonego: 99-100 Łęczyca, ul. Dworcowa, dla którego Sąd Rejonowy w Łęczycy IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW ******************* [NKW *******************] wraz z udziałem związanym z własnością lokalu w wysokości 4141/115569. Szacowany lokal mieści się w budynku wielorodzinnym położonym w Łęczycy przy ul. Dworcowej. Budynek wielorodzinny wybudowany jest w technologii tradycyjnej - murowanej i został zasiedlony po raz pierwszy w 1979r. Budynek wyposażony jest w instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, ciepłej wody użytkowej z sieci miejskiej, centralnego ogrzewania z sieci miejskiej, elektryczną, telefoniczną, wentylacji grawitacyjnej i domofon. Lokal mieszkalny znajduje się na IV piętrze w budynku wielorodzinnym. W skład lokalu mieszkalnego o powierzchni równej 41,41m2 wchodzą: 2 pokoje, kuchnia, łazienka, wc, przedpokój, balkon oraz przynależna piwnia o pow. 2,39m2. Powierzchnia mieszkalna lokalu wynosi 39,02m2. Ogólny standard lokalu oraz funkcjonalność pomieszczeń - niski. Stan techniczny lokalu niski - wymaga remontów, napraw i konserwacji. Nieruchomość stanowi własność *****
Przetarg odbywa się w drodze licytacji elektronicznej. Przetarg trwa 7 dni i zakończy się w dniu 25-04-2023r. o godz. 12:00.
Suma oszacowania wynosi 82 928,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 62 196,00zł. Licytant przystępujący do przetargu, zgodnie z art. 962 § 1 kpc, powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 8 292,80zł.
Zgodnie z art. 986[5] § 1 kpc rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA O. Centrum w Zgierzu 10 10203440 0000 7502 0016 0044 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu tj. do dnia 13-04-2023r. godz. 23:59. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.
Zgodnie z art. 986[5] § 2 kpc wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.
Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi i podania danych, o których mowa w § 2, niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu. O odmowie dopuszczenia do przetargu zawiadamia się zainteresowanego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. W razie potrzeby komornik niezwłocznie wzywa licytanta, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego do uzupełnienia danych, a jeżeli udział w przetargu wymaga zezwolenia organu władzy publicznej lub wykazania umocowania do występowania w imieniu innej osoby - do przedłożenia utrwalonych w postaci elektronicznej kopii wymaganych dokumentów w terminie 3 dni, nie później niż dzień przed terminem licytacji.
Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznych. Sposób przeprowadzenia sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej oraz sposób uwierzytelniania użytkowników systemu teleinformatycznego obsługującego licytację elektroniczną określa rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie sposobu przeprowadzenia sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej oraz sposobu uwierzytelniania użytkowników systemu teleinformatycznego obsługującego licytację elektroniczną z dnia 27-10-2021 r.
Przetarg rozpoczyna się i kończy z chwilą wskazaną w obwieszczeniu o licytacji nieruchomości. W toku przetargu licytanci ofiarują cenę nabycia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Przetarg wygrywa licytant, którego oferta była w chwili zakończenia przetargu najwyższa. Po zakończeniu przetargu komornik za pośrednictwem systemu teleinformatycznego informuje licytantów o wyłonieniu licytanta ofiarującego najwyższą cenę w chwili zakończenia przetargu.
W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00 oraz przeglądać w kancelarii komornika operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego. W systemie teleinformatycznym udostępniono również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.
Nabywca jest zobowiązany do uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2% od ceny nabycia nieruchomości.
Komornik Sądowy
Aneta Ruszczyk
Aktualne obwieszczenia dostępne są dla
użytkowników
PRO
przeszukiwarki
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
portali nieruchomości Adradar
Adradar monitoruje 52 portale nieruchomości oraz ponad 1000 stron z licytacjami komorniczymi i przetargami.
Wysyłamy powiadomienia o niepublikowanych wcześniej nowościach w ciągu 8 minut.
Zobacz także:
Przetargi inne niż licytacje komornicze:
Podobne licytacje komornicze:
Przetargi inne niż licytacje komornicze:
Podobne licytacje komornicze:
Aukcja
to doskonała okazja do nabycia
mieszkania
poniżej wartości rynkowej. Pamiętaj jednak, że inwestycja w taką nieruchomość może się wiązać ze zwiększonym
ryzykiem.