Licytacja komornicza działki: kielecki, gm. Łopuszno, Łopuszno
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
47 461,50 zł
3,06 zł/m²
15 500 m²
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-04-16
NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA SKŁADAJĄCA SIĘ Z DZIAŁEK O NR ***, *** O POWIERZCHNI 1,55 HA POŁOŻONA CZWARTOSZOWY GMINA ŁOPUSZNO
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym we Włoszczowie Adrian Bakalarz
Kancelaria Komornicza nr II we Włoszczowie
Księdza Biskupa Jaworskiego */*
29-100 Włoszczowa
Sygnatury: Km 307/25, Km 308/25
## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Włoszczowie Adrian Bakalarz Kancelaria Komornicza nr II we Włoszczowie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 16.04.2026 r. o godz. 08:45 w Sądzie Rejonowym we Włoszczowie, Kusocińskiego 11, 29-100 WŁOSZCZOWA, poczta WŁOSZCZOWA, numer sali IV, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
**NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA SKŁADAJĄCA SIĘ Z DZIAŁEK O NR ***, *** O POWIERZCHNI 1,55 HA POŁOŻONA CZWARTOSZOWY GMINA ŁOPUSZNO**
nieruchomość gruntowa składająca się z działek o nr ***, *** o powierzchni 1,55 HA położona Czwartoszowy gmina Łopuszno. Dla nieruchomości Sąd Rejonowy we Włoszczowie prowadzi księgę wieczystą nr KW ***************.
Działka nr *** położona w obrębie Czartoszowy, gmina Łopuszno posiada 0,4000 ha i stanowi w całości grunt leśny. Działka z dostępem do wytyczonej drogi gruntowej od strony północnej. Działka nie jest uzbrojona, bez składników budowlanych.
Działka gruntowa nr *** położona w obrębie Czartoszowy, miejscowości Michala Góra posiada 1,15 ha powierzchni i stanowi teren niezabudowany w znacznej części porośnięty drzewostanem pochodzącym z samosiewu. Działka z dostępem do drogi o nawierzchni gruntowo – szutrowej która graniczy z działką od strony północnej i która po dystansie około 90 m licząc od północno– zachodniej granicy działki dochodzi do drogi publicznej o nawierzchni asfaltowej o randze drogi wojewódzkiej ozn. nr drogi 728. Działka z dostępem sieci energetycznej natomiast sieć wodociągowa przechodzi po drugiej stronie drogi asfaltowej.
Suma oszacowania łącznie wszystkich działek wynosi: 63 282,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 47 461,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 6 328,20 zł.
Suma oszacowania działki nr *** wynosi 27 747,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi:
20 810,25 zł (trzy czwarte sumy oszacowania). Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 2 774,70 zł.
Suma oszacowania działki nr *** wynosi 35 535,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi:
26 651,25 zł.(trzy czwarte sumy oszacowania). Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 3 553,50 zł.
**Adres nieruchomości**
26-070 Czwartoszowy, poczta Łopuszno
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Lasy
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy we Włoszczowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych
**Dłużnik**
******** **********
**Cena wywołania**
47 461,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
475,00 zł
**Suma oszacowania**
63 282,00 zł
**Wysokość rękojmi**
6 328,20 zł
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna 77 1600 1462 1821 6519 7000 0001 Rękojmię należy złożyć w terminie do 15.04.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przed licytacją, w godzinach od 10:00 do 14:00. Miejsce oględzin: pod adresem 26-070 Czwartoszowy, poczta Łopuszno.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie i kancelarii komorniczej.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.