Licytacja komornicza działki: włoszczowski, gm. Radków, Bałków

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

26 590,50 zł

2,08 zł/m²
12 800 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-03-26

### Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym we Włoszczowie

Adrian Bakalarz

Kancelaria Komornicza, Księdza Biskupa Jaworskiego 1, Włoszczowa, 29-100 Włoszczowa

tel. 413136991 / fax.

Sygnatura: KMP 5/24

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Włoszczowie Adrian Bakalarz Kancelaria Komornicza nr II we Włoszczowie na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KMP 5/24 w dniu 26-03-2026 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego we Włoszczowie z siedzibą przy Kusocińskiego 11, 29-100 Włoszczowa, sala V, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której właścicielem jest ***** ***** położonej przy ,Bałków, 29-135 Radków, dla której Sąd Rejonowy we Włoszczowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Kusocińskiego 11, Włoszczowa, 29-100 Włoszczowa) prowadzi księgę wieczystą o numerze KI1W/*********/0.
Opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa składająca się z działek ewidencyjnych o nr ***, **** o powierzchni 1,2800 HA położona Bałków gmina Radków. Dla nieruchomości Sąd Rejonowy we Włoszczowie prowadzi księgę wieczystą o numerze KI1W/*********/0. Działka gruntu ozn. ewid. nr *** położona w obrębie Bałków, gmina Radków posiada 0,4600 ha powierzchni i stanowi w części na pow. 0,15 ha nieużytki (N), a w pozostałej części łąki trwałe (ŁIV - 0,22 ha, ŁV - 0,09 ha). Działka z dostępem do wytyczonych dróg gruntowych tj. od strony wschodniej przylega do drogi gruntowej ozn. ewid. nr *** natomiast od strony zachodniej przylega do drogi gruntowej ozn. ewid. nr działki ***. Od strony północnej graniczy z działką gruntową niezabudowaną stanowiącą łąki trwałe oraz nieużytki ozn. ewid. nr działki **** a od strony południowej graniczy z działką gruntową stanowiącą łąki trwałe oraz nieużytki ozn. ewid. nr działki ***. Nieruchomość bez składników budowlanych, nieogrodzona, brak jakiegokolwiek uzbrojenia. W części zachodniej na działce zadrzewienie i zakrzewienie pochodzące z samosiewu. Działka gruntu ozn. ewid. nr **** położona w obrębie Bałków, gmina Radków posiada 0,8200 ha powierzchni i w całości łąki trwałe (ŁIV). Działka z dostępem do wytyczonej drogi gruntowej od strony zachodniej ozn. ewid. nr **** natomiast z pozostałych stron graniczy: - od strony północnej: z rowem melioracyjnym ozn. ewid. nr działki ****; - od strony wschodniej: z rowem melioracyjnym ozn. ewid. nr działki ****; - od strony południowej: z rowem melioracyjnym ozn. ewid. nr działki ****. Nieruchomość bez składników budowlanych, nieogrodzona, brak jakiegokolwiek uzbrojenia. Teren działki podmokły. Na działce roślinność o charakterze bagiennym. Suma oszacowania łącznie wszystkich działek wynosi: 35 454,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 26 590,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 3 545,40 zł. Suma oszacowania działki nr *** wynosi 11 592,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi: 8 694,00 zł.(trzy czwarte sumy oszacowania). Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 1 159,20 zł. Suma oszacowania działki nr **** wynosi 23 862,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi: 17 896,50 zł.(trzy czwarte sumy oszacowania). Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 2 386,20 zł.

Suma oszacowania wynosi 35 454,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 26 590,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 3 545,40 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego we Włoszczowie ul. Kusocińskiego 11, 29-100 Włoszczowa.

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna 77 1600 1462 1821 6519 7000 0001.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.