Licytacja komornicza działki: włoszczowski, gm. Włoszczowa, Ludwinów
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
126 050,25 zł
4,82 zł/m²
26 160 m²
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-03-27
### Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym we Włoszczowie
Adrian Bakalarz
Kancelaria Komornicza, Księdza Biskupa Jaworskiego 1, Włoszczowa, 29-100 Włoszczowa
tel. 413136991 / fax.
Sygnatura: KM 463/24
OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Włoszczowie Adrian Bakalarz Kancelaria Komornicza nr II we Włoszczowie na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KM 463/24 w dniu 27-03-2026 o godz. 09:30 w budynku Sądu Rejonowego we Włoszczowie z siedzibą przy Kusocińskiego 11, 29-100 Włoszczowa, sala V, odbędzie się pierwsza licytacja:
- nieruchomości, której właścicielem jest ***** ***** położonej przy brak, Ludwinów, 29-100 Włoszczowa, dla której Sąd Rejonowy we Włoszczowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Kusocińskiego 11, Włoszczowa, 29-100 Włoszczowa) prowadzi księgę wieczystą o numerze KI1W/*********/7.
Opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa składająca się z działek ewidencyjnych nr ** o pow. 0,7636 ha, *** o pow. 0,3900 ha, *** o pow. 0,0600 ha, *** o pow. 0,2725 ha, ****/** o pow. 0,5500 ha, *** o pow. 0,0800 ha, *** o pow. 0,1664 ha, *** o pow. 0,3335 ha o łącznej powierzchni 2,6160 HA położona Ludwinów gmina Włoszczowa. Dla nieruchomości Sąd Rejonowy we Włoszczowie prowadzi księgę wieczystą nr KW: KI1W/*********/7. Działka gruntu nr ** posiada 0,7636 ha powierzchni i stanowi teren leśny. Działka z dostępem do wytyczonej drogi gruntowej od strony zachodniej. Działka bez składników budowlanych, nieuzbrojona. Działka gruntu nr *** posiada 0,3900 ha powierzchni i stanowi łąki trwałe ŁV na całej powierzchni. Działka z bezpośrednim dostępem do drogi publicznej o nawierzchni asfaltowej od strony północnej. Działka bez składników budowlanych. Działka gruntu nr *** posiada 0,0600 ha powierzchni i stanowi łąkę na całej powierzchni. Działka bez dostępu do drogi. Działka bez składników budowlanych. Działka gruntu nr *** posiada 0,2725 ha powierzchni i stanowi teren leśny. Działka nie posiada dostępu do drogi. Działka bez składników budowlanych, nieuzbrojona. Teren działki częściowo podmokły. Działka gruntu nr ****/** posiada 0,5500 ha powierzchni i stanowi teren rolno-leśny. Działka bez dostępu do drogi. Działka bez składników budowlanych, nieuzbrojona. Działka gruntu nr *** posiada 0,0800 ha powierzchni i stanowi łąkę na całej powierzchni. Działka bez dostępu do dróg publicznych. Działka bez składników budowlanych i bez dostępu do uzbrojenia. Teren działki podmokły. Działka gruntu nr *** posiada 0,1664 ha powierzchni i stanowi pastwiska trwałe PsIV – 0,0458 ha i grunty orne RV – 0,2877 ha użytkowana jako łąka. Działka bez dostępu do drogi publicznej. Działka bez składników budowlanych, nieuzbrojona. Działka nr *** posiada 0,3335 ha powierzchni. Działka z dostępem do drogi publicznej o nawierzchni asfaltowej od strony zachodniej. Działka bez składników budowlanych. Działka z dostępem do sieci energetycznej oraz wodociągowej, która przechodzi po drugiej stronie drogi. Działka stanowi pastwiska trwałe PsIV – 0,0458 ha i grunty orne RV – 0,2877 ha użytkowana jako łąka. Suma oszacowania łącznie wszystkich działek wynosi: 168 067,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 126 050,25 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 16 806,70 zł. Suma oszacowania działki nr ** wynosi 48 784,00 zł, zaś cena wywołania 36 588,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości 4 878,40 zł. Suma oszacowania działki nr *** wynosi 11 739,00 zł, zaś cena wywołania 8 804,25 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości 1 173,90 zł. Suma oszacowania działki nr *** wynosi 1 536,00 zł, zaś cena wywołania 1 152,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości 153,60 zł. Suma oszacowania działki nr *** wynosi 3 880,00 zł, zaś cena wywołania 2 910,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości 388,00 zł. Suma oszacowania działki nr ****/** wynosi 24 132,00 zł, zaś cena wywołania 18 099,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości 2 413,20 zł. Suma oszacowania działki nr *** wynosi 1 384,00 zł, zaś cena wywołania 1 038,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości 138,40 zł. Suma oszacowania działki nr *** wynosi 4 376,00 zł, zaś cena wywołania wynosi: 3 282,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię 437,60 zł. Suma oszacowania działki nr *** wynosi 72 236,00 zł, zaś cena wywołania wynosi: 54 177,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości 7 223,60 zł.
Suma oszacowania wynosi 168 067,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 126 050,25 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 16 806,70 zł.
W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego we Włoszczowie ul. Kusocińskiego 11, 29-100 Włoszczowa.
Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.
Rękojmię należy złożyć na konto komornika: BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna 77 1600 1462 1821 6519 7000 0001.
Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.