Licytacja komornicza działki: kielecki, gm. Daleszyce, Szczecno
ARCHIWALNE
Cena wywoławcza:
2 267 238,75 zł
134 zł/m²
16 900 m²
Organizator
licytacji:
KOMORNIK
KOMORNIK
Termin: 2026-05-15
NIERUCHOMOŚĆ O POW. 1,6900 HA
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Kielcach Adam Łozowski
Kancelaria Komornicza nr IX w Kielcach
Warszawska **/***
25-312 Kielce
Sygnatury: Km 207/24, Km 315/15
## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kielcach Adam Łozowski Kancelaria Komornicza nr IX w Kielcach podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 15.05.2026 r. o godz. 08:30 w Sądzie Rejonowym w Kielcach, pod adresem ul. Warszawska ** XVIII, 25-312 KIELCE, poczta KIELCE, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
NIERUCHOMOŚĆ O POW. 1,6900 HA
nieruchomość o pow. 1,6900 ha
**Adres nieruchomości**
Szczecno, 26-021 Daleszyce, poczta Daleszyce
**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Teren zabudowy letniskowej lub rekreacji indywidualnej
**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Kielcach VI Wydział Ksiąg Wieczystych
**Dłużnik**
***************
**Cena wywołania**
2 267 238,75 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
**Najniższe postąpienie**
22 673,00 zł
**Suma oszacowania**
3 022 985,00 zł
**Wysokość rękojmi**
302 298,50 zł
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: Santander Bank Polska Spółka Akcyjna Oddział Centralny 66 1090 2590 0000 0001 4165 4990. Rękojmię należy złożyć w terminie do 14.05.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 09:00 do 16:00. Miejsce oględzin pod adresem: Szczecno, 26-021 Daleszyce, poczta Daleszyce.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.