Licytacja komornicza działki: pińczowski, gm. Pińczów, Zakrzów

ARCHIWALNE

Cena wywoławcza:

11 747,25 zł

2,14 zł/m²
5 500 m²
Organizator licytacji:
KOMORNIK
Termin: 2026-03-30

NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA NIEZABUDOWANA OZNACZONA JAKO DZIAŁKA EWIDENCYJNA NR ** O POW. 0,5500 HA (N 0,1300 HA, PSV 0,4200 HA ) POŁOŻONA W MIEJSCOWOŚCI ZAKRZÓW GMINA PIŃCZÓW, POWIAT PIŃCZOWSKI, WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Pińczowie Olgierd Pawłowski

Kancelaria Komornicza nr I w Pińczowie

3-go Maja **

28-400 Pińczów

Sygnatury: Km 375/24, KMP 3/22 KMP 4/22 KMP 5/22

## OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Pińczowie Olgierd Pawłowski Kancelaria Komornicza nr I w Pińczowie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 30.03.2026 r. o godz. 09:00 w Sądzie Rejonowym w Pińczowie, ul. 3-go Maja ** a, 28-400 PIŃCZÓW, poczta PIŃCZÓW, numer sali NR 1, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

1

NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA NIEZABUDOWANA OZNACZONA JAKO DZIAŁKA EWIDENCYJNA NR ** O POW. 0,8900 HA (LSV 0,6500 HA, PSV 0,2400 HA ) POŁOŻONA W MIEJSCOWOŚCI ZAKRZÓW GMINA PIŃCZÓW, POWIAT PIŃCZOWSKI, WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE

nieruchomość gruntowa niezabudowana oznaczona jako działka ewidencyjna nr ** o pow. 0,8900 ha (LsV 0,6500 ha, PsV 0,2400 ha ) położona w miejscowości Zakrzów gmina Pińczów, powiat pińczowski, województwo świętokrzyskie

**Adres nieruchomości**
28-400 Zakrzów, poczta Pińczów

**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Lasy

**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**
księga wieczysta (NKW) o numerze ***************, Sąd Rejonowy w Pińczowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych

**Dłużnik**
***************

**Cena wywołania**
22 286,25 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

**Najniższe postąpienie**
223,00 zł

**Suma oszacowania**
29 715,00 zł

**Wysokość rękojmi**
2 971,50 zł

---

2

nieruchomość gruntowa niezabudowana oznaczona jako działka ewidencyjna nr ** o pow. 0,5500 ha (N 0,1300 ha, PsV 0,4200 ha ) położona w miejscowości Zakrzów gmina Pińczów, powiat pińczowski, województwo świętokrzyskie

**Adres nieruchomości**
28-400 Zakrzów, poczta Pińczów

**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Pastwiska trwałe

**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**

**Dłużnik**
***************

**Cena wywołania**
11 747,25 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

**Najniższe postąpienie**
118,00 zł

**Suma oszacowania**
15 663,00 zł

**Wysokość rękojmi**
1 566,30 zł

---

3

NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA ZABUDOWANA BUDYNKIEM MIESZKALNYM WRAZ Z ZABUDOWĄ GOSPODARCZĄ (OBORA, STODOŁA, CHLEW) OZNACZONA JAKO DZIAŁKA EWIDENCYJNA NR ** O POW. 0,4003 HA (BR-RVI 0,2300 HA, RVI 0,1703 HA ) POŁOŻONA W MIEJSCOWOŚCI ZAKRZÓW GMINA PIŃCZÓW,

nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem mieszkalnym wraz z zabudową gospodarczą (obora, stodoła, chlew) oznaczona jako działka ewidencyjna nr ** o pow. 0,4003 ha (Br-RVI 0,2300 ha, RVI 0,1703 ha ) położona w miejscowości Zakrzów gmina Pińczów, powiat pińczowski, województwo świętokrzyskie, posiadająca założoną księgę wieczystą w IV Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Pińczowie o numerze: *************** Nieruchomość obciążona służebnością gruntową (prawo przejazdu i przechodu przez działkę ** wzdłuż całej wschodniej granicy działki pasem szerokości 5 metrów).

służebność gruntowa 2 525,00 zł (nabywcy przysługuje zwrot wartości służebności)

**Adres nieruchomości**
28-400 Zakrzów, poczta Pińczów

**Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości**
Grunty rolne zabudowane

**Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja**

**Dłużnik**
***************

**Cena wywołania**
217 290,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)

**Najniższe postąpienie**
2 173,00 zł

**Suma oszacowania**
289 720,00 zł

**Wysokość rękojmi**
28 972,00 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PKO BP SA O/PIŃCZÓW 29 1020 2645 0000 5002 0003 8430 Rękojmię należy złożyć w terminie do 28.03.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przed licytacją, w godzinach od 09:00 do 14:00. Miejsce oględzin: pod adresem 28-400 Zakrzów, poczta Pińczów.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie i kancelarii komorniczej.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.